Четверта сесія обласної ради: схвалено та внесено зміни до низки важливих для розвитку області програм

Під час пленарного засідання четвертої сесії депутати прийняли ряд нових та  внесли зміни до раніше прийнятих регіональних програм.

Основну увагу при схваленні проектів рішень щодо обласних програм було акцентовано на найактуальнішу проблему – забезпечення киснем медичних закладів, вирішення першочергових питань боротьби з СOVID-19 та інших актуальних проблем медичної галузі.

Депутати підтримали пропозиції постійних комісій щодо виділення з обласного бюджету 4,5 млн грн на виготовлення проектно-кошторисної документації та будівництво кисневих станцій в закладах, де лікуються хворі на СOVID-19.

Окрім того, внесено зміни до обласної програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Хмельницької обласної ради на 2021 рік, якою передбачено придбання необхідного медичного обладнання для належного функціонування лікарень області, спрямування коштів на будівництво нового лікувально-діагностичного корпусу КНП «Хмельницька обласна дитяча лікарня».

На завершення будівництва лікувально-діагностичного корпусу КНП «Хмельницька обласна дитяча лікарня» з обласного бюджету сесією виділено 6 млн гривень. Вказаний проект у поточному році включений до попереднього переліку об’єктів, що будуть фінансуватись за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку в сумі 71,1 млн гривень. За рахунок коштів у 2021 році планується завершити улаштування системи опалення, водопостачання та водовідведення, системи вентиляції, внутрішнього опорядження будівлі (стін, стелі та підлоги), здійснити роботи зі встановлення пожежної сигналізації, монтаж ліфта, улаштування зовнішніх мереж та  благоустрій території.

Загальна вартість робіт, згідно з проектною документацією, складає більше 338 млн гривень. У минулих роках на вказану мету вже спрямовано понад 122 млн грн, з яких з Державного фонду регіонального розвитку – 36, 4 млн грн, з обласного бюджету – 85,7 млн гривень. За рахунок спільного фінансування зведено будівлю корпусу, проведено внутрішні опоряджувальні роботи стін, стелі та підлоги (1-5 поверх), здійснено часткове улаштування системи опалення, водопостачання та водовідведення, вентиляції і силового електрообладнання, монтаж обладнання кисневого пункту та трьох ліфтів, побудовано трансформаторну підстанцію.

Ще одним надважливим питанням для області є придбання КНП «Хмельницький обласний протипухлинний центр» медичного лінійного прискорювача для боротьби з онкологічними захворюваннями. На потреби планується спрямувати з обласного бюджету понад 30 млн гривень.

Вказаний проект цьогоріч також включений до попереднього переліку об’єктів, що будуть фінансуватись за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку в сумі 11,3 млн гривень.

Також обласні обранці схвалили програму «Питна вода Хмельниччини» на 2021-2022 роки. Адже, забезпечення населення області питною водою є однією з пріоритетних проблем, розв’язання якої необхідно для збереження здоров’я, поліпшення умов діяльності і підвищення рівня життя населення.

За станом на 01 січня 2021 року в області централізованим водопостачанням охоплено 478 населених пунктів, водою забезпечено 82,1% міського населення, 76,3% населення, що проживає у селищах міського типу, 33,3% сільського населення.

«Питання забезпечення питною водою населення області, в першу чергу для мешканців сільської місцевості, є дуже актуальним та з кожним роком ця проблематика загострюється. Тому одним з пріоритетів обласної ради постало питання прийняття оновленої програми «Питна вода», виконання якої надасть можливість забезпечити на території 35 громад проведення робіт з будівництва нових та реконструкцій існуючих систем централізованого водопостачання. Це дасть змогу підвищити рівень якості надання послуг у сільських населених пунктах»,- зазначила Віолета Лабазюк.

З огляду на те, що на сьогодні не прийнята державна програма із зазначеного питання, яка орієнтовно має бути прийнята у червні-липні цього року та ще невідомо, скільки на її виконання буде виділено коштів з державного бюджету та точної інформації про те, скільки коштів із бюджету громад і міст буде виділено на 2021 рік на кожен населений пункт, а також відсутня проєктно-кошторисна документація на об’єкти 2022 року, зазначену програму прийнято лише на 2021 рік.

Обласній державній адміністрації доручено розробити програму «Питна вода Хмельниччини» на 2022-2027 роки після прийняття відповідної державної програми з обов’язковим її затвердженням до кінця поточного року.

Разом з тим, рекомендовано департаменту розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації доопрацювати перелік проєктів будівництва, реконструкції, капітального ремонту мереж водопостачання на 2022 рік, запропонувавши внесення відповідних змін до програми на розгляд наступної сесії обласної ради.

Під час прийняття обласної комплексної програми соціальної підтримки учасників Антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО, операції Об’єднаних сил, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України та вшанування пам’яті загиблих на 2021-2022 роки, з метою поліпшення соціального захисту учасників АТО/ООС та їхніх дітей депутати внесли пропозицію передбачити необхідні кошти на забезпечення 100 % компенсації оплати за навчання учасників АТО/ООС сил та їх дітей протягом 2020-2021, 2021-2022 навчальних років, які здобувають освіту у закладах вищої освіти Хмельницької області приватної форми власності.

Метою затвердженої Програми економічного та соціального розвитку Хмельницької області на 2021 рік є підвищення якості життя та добробуту населення за рахунок забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці, підвищення її конкурентоспроможності, як основи для збалансованого зростання стандартів та показників економічного розвитку.

Окрім того, депутатами схвалено низку інших важливих для розвитку краю регіональних програм: «Молодь Хмельниччини» на 2021-2025 роки, розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області на 2021-2023 роки, розвитку боксу Хмельницької області на 2021-2025 роки, інформатизації «Цифрова трансформація Хмельниччини» на 2021-2023 роки, охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області на 2021-2025 роки, Антикорупційної програми Хмельницької обласної ради  на 2021-2022 роки, протидії тероризму на 2021-2022 роки, профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на території Хмельницької області на 2021-2025 роки, забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів усіх форм власності та розвитку інфраструктури підрозділів пожежної охорони у Хмельницькій області на 2021-2025 роки.

попередня статтяЗ 9 квітня на території Хмельницької області діятиме червоний рівень епідемічної небезпеки
наступна статтяХмельницька обласна рада прийняла звернення до голови облдержадміністрації та центральних органів влади