Хмельницька обласна рада прийняла звернення до голови облдержадміністрації та центральних органів влади

467

На пленарному засіданні чергової четвертої сесії Хмельницької обласної ради депутати прийняли три звернення до центральних органів влади та ще одне – до голови обласної державної адміністрації Сергія Гамалія.

Так, обласні обранці стурбовані відсутністю належної підготовки до процесу вакцинації населення проти COVID-19 у Хмельницькій області. Як йдеться у тексті звернення, “пандемія респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, досягла критичного поширення… В умовах відсутності специфічного лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, широкомасштабна вакцинація населення є єдиною можливою опцією подолання наслідків пандемії. Проте, передбачених у Державному бюджеті на 2021 рік видатків на проведення безкоштовної вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19 у розмірі 2,6 млрд грн вистачить лише для 10-15 % населення України – решта громадян змушені будуть робити вакцинацію за власний рахунок”.

Тому для забезпечення належного та рівного доступу до вакцинації проти коронавірусної хвороби COVID-19 для всього населення області, а також для контролю пов’язаних з цим процесів, депутати вимагають розробити та невідкладно поінформувати обласну раду про Регіональний план заходів з організації та проведення імунізації (вакцинації) населення проти COVID-19 у Хмельницькій області.

Крім того ще одне звернення щодо невідкладного інформування населення Хмельницької області про те, якою вакциною, в якій кількості та в які терміни буде забезпечена Хмельницька область депутати обласної ради адресували Президента України та Кабінету Міністрів України.

Більшістю голосів депутати підтримали звернення до Президента України Володимира Зеленського та Верховної Ради України щодо негайного створення у Верховній Раді України Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної відповідальності членами «приватної військової компанії Вагнера» та нанесення шкоди національним інтересам України».

Ще одне звернення депутати адресували органам державної влади  та Центральної виборчої комісії щодо виборів народних депутатів на одномандатних виборчих округах № 50 та № 87. “Хмельницька обласна рада, як представницький орган територіальних громад заявляє рішучу незгоду з нехтуванням законності, демократичних традицій і цінностей під час виборчого процесу на одномандатних виборчих округах № 50 та № 87 та звертається до органів державної влади та Центральної виборчої комісії з вимогою визнати вибори на цих округах недійсними,” – йдеться у зверненні.