Днями на запрошення голови обласної ради Віолети Лабазюк на Хмельниччину з робочим візитом завітали голови обласних рад сусідніх областей – Волинської – Григорій Недопад, Тернопільської – Михайло Головко та його перший заступник Володимир Болєщук, Чернівецької – перший заступник голови обласної ради Микола Гуйтор.
У рамках зустрічі Віолета Лабазюк разом зі своїм заступником Валентином Соколюком та представники місцевого самоврядування інших регіонів відвідали низку закладів охорони здоров’я комунальної власності Хмельницької обласної ради.
Першим посадовці відвідали Хмельницький обласний серцево-судинний центр – провідний заклад в області, який забезпечує надання високоспеціалізованої кардіологічної та кардіохірургічної допомоги пацієнтам із серцево-судинною патологією та здійснює організаційно-методичне керівництво кардіологічної служби регіону.
Керівник закладу, заслужений лікар України та депутат Хмельницької обласної ради Андрій Кланца зазначив, що у закладі виконується повний спектр діагностичних і лікувальних маніпуляцій, стентування коронарних та периферійних судин, імплантації водіїв ритму всіх видів, а також операції на відкритому серці.
У ході діалогу Андрій Іванович зазначив, що серцево-судинний центр є єдиним закладом Хмельницької області, що заключив з НСЗУ договір на пакет послуг «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда». Саме тут пацієнти з гострими станами серцево-судинної системи отримують невідкладну безкоштовну допомогу.
На завершення зустрічі Віолета Лабазюк висловила слова вдячності керівнику закладу та його працівникам за щоденну нелегку, проте вкрай важливу працю, за кожне врятоване людське життя.
«На сьогоднішній день у закладі створені всі умови для проходження якісного та ефективного лікування хворих. Центр оснащений сучасним медичним обладнанням, що дозволяє надавати широкий спектр медичних послуг як терапевтичних, так і складних операційних втручань на відкритому серці», – зазначила голова ради.
Наступним представники вдали відвідали КНП “Хмельницький обласний протипухлинний центр”, керівником якого є В’ячеслав Мороз. До слова, це єдиний в області сучасний спеціалізований онкологічний заклад третинного рівня, який продовжує надавати високоспеціалізовану медичну допомогу пацієнтам з онкозахворюваннями не лише з Хмельницької області, а й з інших регіонів країни. Центр перебуває в п´ятірці кращих закладів держави.
Сьогодні Хмельницький обласний протипухлинний центр працює у штатному режимі, у стаціонарних відділеннях проходить лікування 325 пацієнтів. На диспансерному обліку з приводу злоякісних новоутворень перебуває майже 35 тисяч пацієнтів, які потребують постійного спостереження, і при виявленні рецидиву захворювання – проведення спеціалізованого лікування.
У закладі надають медичну допомогу й тимчасово вимушеним переселенцям. Від початку військових дій послугами медпрацівників Центру скористалися 714 осіб, які наразі проживають в нашому регіоні.
З лютого 2022 року у Хмельницькому обласному протипухлинному центрі розпочав функціонувати сучасний лінійний прискорювач, на якому проводиться променеве лікування пацієнтів.
Даний лінійний прискорювач є четвертим в Україні, відповідає світовим стандартам і дає всі можливості для проведення ефективного променевого лікування онкологічних пацієнтів.
Гості ознайомились з діяльністю закладу та з функціонуванням нещодавно встановленого лінійного прискорювача, обговоривши можливості співпраці та розвитку партнерства з реалізації спільних проєктів та участі в міжнародних програмах.
«Зважаючи на невтішну статистику, для обласної ради восьмого скликання є пріоритетом надання висококваліфікованої спеціалізованої діагностично-лікувальної та консультативної допомоги хворим з онкологічними захворюваннями. Тому рішенням ради у 2021 році було виділено 33 мільйони гривень з обласного бюджету на придбання системи лінійного прискорювача», – зазначила Віолета Лабазюк.
Керівники областей поспілкувались з колективами медичних закладів, переконавшись у належному та якісному проходженню лікування пацієнтів та забезпечення їх усім необхідним для комфортного перебування.