Одразу дві унікальні операції на серці провели у Хмельницькому серцево-судинному центрі

Вперше на Хмельниччині потужною командою кардіохірургів та інтервенційних кардіологів виконано транскатетерну імплантацію аортального клапана (TAVI).

У нормі аортальний клапан контролює потік крові від серця до тіла. Внаслідок низки причин, з часом він заповнюється відкладеннями кальцію, стає жорстким і розвивається так званий аортальний стеноз. Площа відкриття клапана значно зменшується, викликаючи такі симптоми як задишка, біль у грудях, втома, прискорене серцебиття, та призводить до виникнення серцевої недостатності.

Як зазначає директор комунального некомерційного підприємства  «Хмельницький обласний серцево-судинний центр», доктор наук, депутат обласної ради Андрій Кланца,  єдиним методом лікування такої патології є заміна аортального клапана, а операція на відкритому серці, тривалістю понад чотири години, є на сьогодні стандартною. TAVI – це найсучасніша високотехнологічна методика імплантації клапана, яка проводилась в катетеризаційній лабораторії, ендоваскулярно, без розрізу грудини та зупинки серця. За словами Андрія Кланци, такий метод оперування використовується в провідних клініках України та світу і дозволяє досягти результатів, порівнянних з відкритою хірургічною технікою, але з меншою вірогідністю ускладнень та значно коротшим терміном госпіталізації та реабілітації. Обидві пацієнтки поважного віку і таке малоінвазивне півторагодинне втручання було для них єдиною альтернативою.

Втручання проводили кардіохірурги Андрій Кланца, Валерій Сухарєв, Богдан Смолій, інтервенційний кардіолог Михайло Гладій, лікарі-анестезіологи Юрій Гордєєв, Руслана Григорук, лікар ультразвукової діагностики Оксана Яцина.

Консультативну та практичну допомогу надали фахівці Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН України Ігор Дітківський, Віталій Марценюк та Богдан Черпак.

Колектив комунального некомерційного підприємства  «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» висловлює слова подяки колегам Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН України, директору Інституту, академіку Василю Лазоришинцю за багаторічну дружбу та наставництво.

Окремі слова вдячності – Міністерству охорони здоров’я України та Уряду, які запроваджують програму з імплантації аортальних клапанів, завдяки чому ці дороговартісні пристрої були надані пацієнткам за рахунок держави.

 За матеріалами комунального некомерційного

підприємства  «Хмельницький обласний серцево-судинний центр»

попередня статтяХмельницька обласна стоматологічна поліклініка – підприємство року 2024