Охорона здоров’я та соціальний захист − пріоритети країни, яка дбає про своїх громадян

Нещодавно голова обласної ради Віолета Лабазюк  взяла участь у прямому ефірі одного з місцевих телеканалів.  Говорили про  Україну в майбутньому, а також про важливі аспекти охорони здоров’я та соціального захисту  населення області.

“Сьогодні одним із важливих питань для українців є завершення реформи децентралізації та надання територіальним громадам більших можливостей щодо влади на місцях”, – зазначила Віолета Олександрівна.

Крім того, вона сказала, що в теперішній нелегкий час усі гілки влади об’єднані одним важливим завданням – наближенням Перемоги.

Також розповіла про перспективи відновлення України у найближчі роки: збільшення ВВП на 7 % та завершення усіх реформ, які тривають.

Також у дискусії взяли участь: Андрій Кланца – депутат Хмельницької обласної ради, доктор наук, Заслужений лікар України, серцево-судинний хірург, директор КНП “Хмельницький обласний серцево-судинний центр”; Наталія Кухарук – директор КНП “Летичівський центр первинної медико-санітарної допомоги”; Олександр Повадюк – начальник Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Хмельницькій області; Іван Моцний – директор  Хмельницького геріатричного пансіонату для ветеранів війни та праці.

Співрозмовниками було акцентовано увагу на реалізації в області медичної реформи, а також на важливості якісного забезпечення соціального захисту населення.

Андрій Кланца розповів про досягнення реформи медичної галузі. Зокрема, він зазначив, що перерерозподіл коштів у сфері охорони здоров’я дозволив оптимізувати витрати  у медичних закладах; на сьогодні вони мають додаткові можливості щодо закупілі медичного обладнання та покращення надання послуг.

Про переваги сімейної медицини на прикладі очолюваного нею комунального закладу говорила Наталія Кухарук. Про якість соціальних послуг для населення області, в тому числі внутрішньо переміщених осіб, розповіли Олександр Повадюк та Іван Моцний.

Віолета Лабазюк зосередила увагу на необхідності реабілітації та соціалізації військовослужбовців, а також відновленні психічного та ментального здоров’я усіх українців. Вона зазначила, що сьогодні в області діє два заклади, які здійснюють реабілітацію військовослужбовців; поряд з тим, в планах  – збільшення їх кількості

Було наголошено на важливості співпраці з міжнародними та вітчизняними громадськими організаціями, благодійними фондами, бізнес-партнерами, завдяки чому вже вдалося залучити значну кількість гуманітарної допомоги для підтримки військовослужбовців та соціально вразливих категорій населення, в тому числі ВПО.

“У 2023 році в заклади охорони здоровя області надійшла велика кількість гуманітарної допомоги − дороговартісне реабілітаційне обладнання, розхідний медичний матеріал. Це відбулося завдяки співпраці обласної ради з міжнародними партнерами, зокрема, благодійниками зі штату Юта”, –  сказала Віолета Лабазюк.

Також голова обласної ради відзначила актуальність роботи Гуманітарного штабу та Центру видачі гуманітарної допомоги, які діють при обласній раді. Завдяки їх функціонуванню  надається допомога ВПО в області, а також територіальним громадам та комунальним закладам, чиї бюджетні ресурси є обмеженими.

Віолета Олександрівна  розповіла про обласні програми з охорони здоров’я та соціального захисту населення. Зокрема, на реалізацію програми з охорони здоров’я задіяно вже більше 10 мільйонів гривень, 70 % відсотків з яких на сьогодні вже освоєно.

попередня статтяГуманітарний штаб обласної ради направив допомогу обласним інтернатним закладам
наступна статтяСтратегія розвитку бізнесу – важлива складова економічного зростання регіону