Освітній процес в умовах повномасштабної війни потребує вкрай виважених та обдуманих рішень, адже від цього напряму залежить здоров`я та життя наших школярів, студентів та вчителів. Наразі в області все ще триває перевірка закладів освіти до нового навчального року.
Питання формату навчання на Хмельниччині, стану підготовки шкіл, безпекової системи закладів освіти та наявність належних, а головне безпечних укриттів обговорили сьогодні під час освітньої конференції “Освіта Хмельниччини в період війни: працюємо для перемоги” на базі початкової школи №1 Хмельницької міської ради.
В роботі освітньої конференції взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій, його заступник Володимир Юр`єв керівники місцевих органів управління освітою та представників закладів освіти області.
Під час виступу Валентин Соколюк зазначив, що після війни українську систему освіти доведеться реформовувати та впроваджувати велику кількість інновацій, тому її якість має значно зрости. І саме на плечі працівників галузі освіти покладена велика відповідальність за формування світогляду молоді та основ української державності.
“Шановна учительська громадо! Перед нами стоїть непросте, але надзвичайно важливе спільне завдання – організувати та забезпечити освітній процес в умовах війни в Україні. Ми не знаємо, скільки ще триватиме війна. Але переконаний: поки наші діти навчаються, а захисники виборюють свободу на полі бою — у нас велике і світле майбутнє Я вірю, що ми обов’язково спільними зусиллями здолаємо усі перешкоди на шляху навчання та виховання справжніх патріотів, нащадків мужніх захисників України“, – зазначив посадовець.
За високі досягнення у галузі освіти Хмельниччини, розвиток підростаючого покоління, формування нових гідних особистостей майбутньої України, навчання і виховування наших дітей Валентин Іванович вручив Грамоти обласної ради та цінні подарунки кращим педагогам закладів освіти області.
Головною темою панельної дискусії, яка відбулась після нагородження, стало питання освітнього процесу в умовах війни. За інформацією Хмельницької обласної військової адміністрації в області нараховується 1212 закладів освіти, усі вони були обстежені комісіями за участі представників ДСНС. За результатами перевірок належні укриття мають 698 навчальних закладів (57,5% від всіх наявних закладів освіти), зокрема 65% шкіл та 56% дошкільних закладів.
В окремих закладах робота з облаштування укриттів ще триває, після завершення ремонтних робіт питання про офлайн формат навчання буде розглядатися окремо.
Обговоривши всі деталі, учасники дійшли спільного висновку, що формат навчання буде залежати від безпекової ситуації в області. У разі її зміни рішення про формат навчання буде переглядатися.