Пам´яті багаторічного редактора обласної газети «Подільські вісті», заслуженого журналіста України Йосипа Ядухи…

Сьогодні відбулося відкриття меморіальної дошки багаторічному редактору обласної газети «Подільські вісті», заслуженому журналісту України, колишньому голові обласної організації Національної спілки журналістів України, лауреату премії «Золоте перо», повному кавалеру орденів «Знак Пошани» та «За заслуги» Йосипу Ядусі.

Пам´ятну дошку відкрито на фасаді приміщення Будинку преси та редакції газети «Подільські вісті» за ініціативи обласної організації Національної спілки журналістів України та редакції обласної газети «Подільські вісті».

До урочистостей з цієї нагоди долучилися не лише колеги-журналісти, а й представники обласної та міської влади, родина Йосипа Івановича, друзі.

Як зазначила у своєму виступі заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко, Йосип Ядуха був і залишиться в пам´яті хмельничан визначною особистістю, не лише як відомий талановитий журналіст та організатор, а й як людина глибокої душевної краси – толерантний, мудрий, компромісний. «Він залишив чимало талановитих учнів, які, я впевнена, продовжать його професійний шлях, утверджуючи найкращі ідеали журналістики та людських взаємин», – сказала Тетяна Іванівна.

Варто зазначити, що досить змістовною та багатогранною була сторінка діяльності Йосипа Івановича на посаді радника голови обласної ради. Він відзначався особливою вимогливістю до слова та завжди віддав перевагу найважливішим життєвим якостям – порядності,  відкритості та іншим людським чеснотам.

Багато гарних слів сказали про Йосипа Ядуху ті, хто багато років знав і працював з ним – Петро Воробей, Петро Лічман, Віталій Олуйко, Петро Слободянюк, Олена Лемещук, Надія Маринич, Світлана Шандебура, Михайло Кривак, Людмила Черевченко та інші.

Почесне право відкрити меморіальну дошку було надано синам Йосипа Ядухи – Віктору та Сергію, а також представникам влади.

Учасники зібрання вшанували пам´ять талановитого журналіста, а також усіх, хто віддав життя за незалежність України хвилиною мовчання.

Довідка.

Йосип Іванович Ядуха народився 17 серпня 1943 року в селі Вербка-Мурована Ярмолинецького району Хмельницької області.

Після закінчення Кам’янець-Подільського педагогічного інституту Йосип Ядуха працював кореспондентом, завідувачем відділу, редактором районної газети “Сільські новини». Від 1984 року його журналістський шлях продовжився в обласній газеті «Радянське Поділля», яка з 1992 року перетворена у «Подільські вісті» і яку, пройшовши всі професійні щаблі, Йосип Ядуха очолював від 1993 до 2014 року. Колеги відзначають, що Йосип Іванович вимогливо ставився до слова, за своє творче життя створив журналістські полотна найвищої проби. При цьому завжди залишався відкритим і щирим у спілкуванні, вимогливим до себе і тих, хто працював з ним поруч.

У 2012 році делегати обласної XII звітно-виборчої конференції більшістю голосів обрали Йосипа Івановича головою Хмельницької обласної організації Національної спілки журналістів України, яку він очолював до 2017 року. За час його керівництва 39 працівників ЗМІ області отримали звання заслуженого журналіста України, дванадцятеро – державні нагороди, шестеро стали переможцями конкурсу спілки “Золоте перо”. Будучи членом правління НСЖУ Йосип Ядуха зробив великий внесок в розбудову Спілки, завжди стояв на захисті прав і свобод журналістів.

Звитяжна праця заслуженого журналіста України Йосипа Ядухи відзначена орденами «Знак Пошани» (1976) і «За заслуги III ступеня» (1998), у 2003 році його відзначено Грамотою Верховної Ради України і Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

попередня статтяВіолета Лабазюк: «У США напрацьовуємо шляхи співпраці з гуманітарної допомоги»
наступна статтяОсвітяни області визначили особливості організації освітнього процесу в умовах воєнного стану