У Хмельницькому запрацює Простір для ветеранів війни, захисників і їхніх сімей

Наступного тижня у центрі міста Хмельницький відкриється Простір для ветеранів війни, захисників і їхніх сімей. У центрі надаватимуть юридичну, соціальну, психологічну допомогу військовим, ветеранам й ветеранкам, родинам військових, жінкам, чиї чоловіки в полоні та переселенцям.

У презентації нового простору вчора, 30 серпня, взяла участь заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко, депутати обласної ради, представники міської влади, волонтери.

Простір відкриває громадська організація «Інститут психосоматики і травматерапії» у партнерстві з Ветеран Хабом «Плюс Плюс ++». Загалом в Україні працює вісім таких центрів. Три з них відкрилися нещодавно. Крім Хмельницького, вони з’явилися у Тернополі та Луцьку.

Формат проєкту та його можливості у Хмельницькому презентувала голова громадської організації «Інститут психосоматики та травматерапії» Наталія Підкалюк. За її словами, у просторі надаватимуть послуги психолог, юрист, спеціаліст з пошуку роботи і соціальних питань. До спеціалістів можуть звертатися ветерани, чинні військовослужбовці, ті, хто повертається з фронту, їхні родини, родини загиблих. У приміщенні простору щодня буде координатор, який вирішуватиме індивідуальні запити людей. Паралельно з цим громадська організація працює з внутрішньо переміщеними особами та містянами в арт-терапевтичних і розвантажувальних групах.

Один з форматів роботи Ветеран Хабу – офіс на колесах. Оскільки не кожен ветеран чи близькі ветерана можуть фізично добратися до Хабу через різні обставини, мобільний офіс їде до них. Аналогічний офіс у складі консультанта з юридичної тематики, пошуку роботи та психолога їздить по Вінницькій області, який, планується, влаштовуватиме приймальні дні в просторі в Хмельницькому. Також, якщо в Хмельницькій області будуть клієнти, які не зможуть прийти в офіс, мобільна бригада виїжджатиме до них.

Отже, простір відкриється для відвідувачів з 5 вересня. У будні дні він працюватиме з 9 до 12, у суботу з 11 до 16 за адресою: м. Хмельницький, вулиця Соборна, 9, 4 поверх, кабінет 422.

 

попередня статтяОсвітяни області визначили особливості організації освітнього процесу в умовах воєнного стану
наступна статтяМінсоцполітики передано до Всесвітньої продовольчої програми ООН список на виплату допомоги понад 276 тисячам людей