Сьогодні, 9 вересня, першокурсники єдиного в Україні елітного вишого навчального закладу присягнули на вірність українському народові і стали повноправними членами курсантської сім’ї Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.
Привітали військовослужбовців із цією знаменною подією у їх житті заступник Голови Державної прикордонної служби України генерал-лейтенант Олег Бляшенко, голова обласної ради Михайло Загородний, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, духовенство, рідні та друзі курсантів.
Розпочався захід з виконання Державного Гімну України.
З вітальним словом до всіх присутніх звернувся заступник Голови Держприкордонслужби генерал-лейтенант Олег Бляшенко: «Щиро вітаю курсантів набору 2017 року із складанням Військової присяги на вірність українському народові. Ряди захисників Батьківщини поповнились 350-тю майбутніми офіцерами-прикордонниками, які присягнули на вірність українському народові, на плечі яких лягла відповідальність щодо захисту територіальної цілісності та недоторканості незалежної України».
Олег Вікторович закликав всіх присутніх вшанувати світлу пам’ять всіх тих прикордонників, які одними з перших стали на захист національних інтересів нашого народу у так званій «гібридній війні» і відали за незалежність та територіальну цілісність України власне життя.
«Державна прикордонна служба продовжує реформуватись за європейськими стандартами, забезпечувати комфортні безвізові поїздки українців до Європи та нарощувати щільність охорони кордону. Відомство активізує діяльність дільничних інспекторів на другій лінії, для цього в академії розпочинається підготовка фахівців за цією спеціалізацією», – зазначив генерал-лейтенант Олег Бляшенко.
Зі складанням військової присяги від себе особисто та депутатського корпусу облради привітав першокурсників голова обласної ради Михайло Загородний.
Лави курсантів академії цьогоріч поповнили 350 осіб, з яких 325 хлопців та 25 дівчат. Вони є представниками 21 області України, 78 майбутніх офіцерів-прикордонників закінчили військові ліцеї, 12 курсантів першого курсу є представниками військових династій, продовжувачами почесної справи — захисника кордонів Батьківщини, 5 курсантів брали участь в антитерористичній операції. 23 першокурсника є кандидатами та майстрами спорту з різних видів спорту.
Протягом 30 днів, на базі Польового центру забезпечення навчального процесу академії, першокурсники пройшли військово-прикордонну підготовку. Майбутніх офіцерів навчали відпрацьовувати алгоритм ведення різноманітних видів бойових дій в умовах гібридної війни. Вони отримали первинні знання з питань вогневої, фізичної, інженерної, топографічної, строєної, гуманітарної підготовки.
В урочистому строю молоде поповнення Держприкордонслужби уважно слухали щирі настанови та побажання вельмишановних гостей. Настала хвилююча мить, яка залишить у серцях кожного першокурсника – проголошення священних слів Військової присяги.
Вперше, за часи історії Національної академії, першокурсникам вручили зелені берети у святковій обстановці, на плацу. Адже берет є, офіційно головним убором військової форми прикордонника. Вручається в порядку проходження військо-прикордонної підготовки і являється предметом гордості Державної прикордонної служби України.
Наприкінці урочистої частини вже традиційно священнослужителі освятили військовослужбовців та благословили їх на військову справу.
Завершився ритуал прийняття Військової присяги урочистим маршем молодого поповнення Держприкордонслужби України.
Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького – унікальний вищий навчальний заклад України сучасного типу, що здійснює підготовку і підвищення кваліфікації персоналу тактичного та оперативно-тактичного рівнів відповідно до потреб у кадрових ресурсах прикордонного відомства та кваліфікаційних вимог до персоналу.
Відповідно до отриманих ліцензій академія проводить підготовку офіцерських кадрів для органів охорони державного кордону і цивільних фахівців з вищою освітою за спеціальностями: «Безпека державного кордону»; «Військове управління»; «Автомобільний транспорт»; «Право»; «Правоохоронна діяльність»; «Філологія»; «Телекомунікації та радіотехніка»; «Психологія».
На базі ліцензованих спеціальностей запроваджено спеціалізації: офіцер квартирно-експлуатаційної служби; офіцер тилу; офіцер кінологічної служби; офіцер оперативно-розшукових підрозділів ДПСУ; офіцер мобільних підрозділів ДІПС.
Науковий потенціал складає 231 науковець, а саме: 37 докторів і 194 кандидати наук, із них 26 професорів, 115 доцентів і 8 старших наукових співробітників.
У системі підвищення кваліфікації персоналу підрозділів охорони державного кордону на різних курсах у 2016 році підготовку пройшли 734 вузькопрофільних спеціалісти для підрозділів Держприкордонслужби.
За дистанційною формою – 4947 військовослужбовців.