29 серпня відзначається четверта річниця початку виходу українських військових з Іловайського котла Донецької області. Сьогоднішній день вважають народним Днем пам’яті загиблих за свободу України. Дату 29 серпня обрано не випадково, оскільки саме цього дня 2014 року в Іловайському котлі загинула найбільша кількість військових в один день за 4 роки війни.
Сьогодні перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, заступник керівника апарату Тетяна Зеленко разом з працівниками виконавчого апарату облради поклали живі квіти до меморіальної Стели пам’яті героїв Небесної Сотні та Героїв неоголошеної війни на сході України.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих героїв-захисників незалежної України, згадали подвиг наших хлопців: тих, хто віддав свої життя за Батьківщину, і тих, хто досі боронить її кордони.
Довідка
Хроніка боїв за Іловайськ стала чорною сторінкою в українській історії. Бої за це місто в Донецькій області тривали з 6 серпня по 3 вересня 2014 року.
18 серпня, в ході запеклих боїв, українські силовики увійшли в Іловайськ і змогли взяти під свій контроль частину міста. Після заходу значних сил регулярних російських військ 23-24 серпня у тил українського угрупування з території РФ, а також через дезертирство окремих українських підрозділів, іловайське угрупування опинилося в оточенні.
29 серпня вночі президент РФ Володимир Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні. 29 серпня о 6:00 ранку російський офіцер прибув до Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід має відбуватися без зброї.
О 8:15 українські військові організованими колонами почали рух з міста. Однак під час виходу колони були підступно розстріляні ворогом.
Важкі втрати спонукали українське керівництво до укладення Мінського перемир’я в рамках контактної групи Україна-Росія-ОБСЄ із залученням представників проросійських бойовиків, нагадує УкраїнаUkraine.
Впродовж чотирьох років тривають дискусії та ведеться слідство щодо цієї трагедії. Дані про втрати різняться й по сьогодні. 14 серпня цього року свої висновки оприлюднила і Генпрокуратура: 366 українських воїнів загинуло, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон. Вцілілі учасники тих пекельно-серпневих подій називають ще більшу кількість загиблих.