Сьогодні у місті Кам´янці-Подільському розпочав роботу на семінар-тренінг «Розвиток потенціалу регіональних та місцевих органів влади в сфері кризового реагування, відновлення та надання публічних послуг», в якому беруть участь представники територіальних громад з Вінницької, Волинської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей.
В його роботі взяв участь перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук.
Даний захід організовано в рамках Проєкту «Посилене партнерство для сталого відновлення», який впроваджується ПРООН за фінансової підтримки уряду Швеції, що представлений Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку
(SIDA).
Мета проєкту полягає у побудові ефективних міжсекторальних партнерств задля підтримки відновлення в регіонах України під час війни та багатофакторної кризи шляхом зміцнення потенціалу регіональних органів влади та органів місцевого самоврядування, а також їхніх партнерів з питань управління кризовим реагуванням та посткризовим відновленням, розширення доступу до публічних послуг і створення нових економічних можливостей для місцевого населення та ВПО.
Сьогодні учасники заходу обговорили координацію зусиль влади, громадськості та волонтерських спільнот у реагуванні на виклики, спричинені війною, а також проаналізували антикризове управління територіальною громадою в сучасних умовах.
Володимир Гончарук подякував Embassy of Ukraine in Sweden/Посольству України в Швеції за допомогу у підвищення спроможності українських службовців реагувати на виклики війни.
«Ми цінуємо досвід Швеції, який буде корисним у післявоєнному відновленні нашої держави. Нам треба збудувати іншу сталу Україну, яка би задовольняла потреби усіх груп населення, місцевого і релокованого бізнесу. І це потребує ґрунтовного системного підходу, якому маємо навчитися завдяки іноземним партнерам. Наразі Збройні сили України дають нам можливість займатися інтелектуальною роботою та залучати необхідний ресурс. Сподіваюся, що отримана інформація та обмін досвідом стане корисним для представників органів місцевого самоврядування та підвищить їхню інтелектуальну спроможність з метою подальшого сталого розвитку територій», – зазначив перший заступник голови обласної ради.
Водночас Володимир Гончарук розповів учасникам заходу про відвідини Швеції та успішний обмін досвідом щодо сталого розвитку міст.
Під час семінару-тренінга буде приділена увага комплексному підходу до інтеграції ВПО у громадах та успішним прикладам інтеграції переселенців. Також йтиме мова про реалізацію обласних програм як інструменту економічного розвитку територіальних громад в умовах воєнного стану, про успішні приклади та характерні проблеми процесу релокації бізнесу, використання кластерної моделі як ефективного шляху економічного відродження громад.
Буде приділено увагу комунікаційним процесам на рівні ТГ як елементу мобілізації громад та прозорості прийняття рішень у кризових умовах, особливостям надання адміністративних послуг до та під час воєнного часу, концептуальним підходам в налагодженні процесів соціально-економічної, медичної та психологічної реабілітації ВПО та потерпілих від наслідків війни.