У Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії проходить Тиждень науки

У рамках Дня науки, який в Україні відзначається  20 травня, у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії заплановано проведення близько 30 заходів – всеукраїнських та міжнародних конференцій, круглих столів, зустрічей з науковцями тощо.

Так, сьогодні проведено десяту Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми сучасної культури: дискурс ідентичності в умовах війни».

Ректор академії, депутат обласної ради Інна Шоробура наголосила, що сьогодні проблематика конференції є досить актуальною. За її словами, сучасне українське суспільство переживає драматичний період переходу від одного типу культури до іншого. Питання розвитку поточного стану і проблеми національної ідентичності українців є досить гострою і впливає на поточну внутрішньо-політичну ситуацію в Україні.

Заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко привітала учасників конференції – науковців, викладачів та студентів не лише українських вищих навчальних закладів, а й представників вишів (у режимі онлайн) із сусідньої Польщі  .

«Вітаючи високоповажне товариство від імені голови обласної ради Віолети Лабазюк та всього депутатського корпусу, хочу наголосити, що в той час, коли Збройні сили України захищають територіальну цілісність нашої держави, проведення тематичних конференцій, в якійсь мірі, допомагає захищати нашу культуру та ідентичність. Вдячна колективу академії за проведення низки різноманітних заходів, які пропагують українське. Переконана, що попри агресивну політику рф в нашій державі, ми збережемо нашу культуру та ідентичність та однозначно переможемо», – сказала Тетяна Іванівна та висловила вдячність  польським колегам, які доєдналися до конференції, за постійну підтримку українського народу.

Конференція відбуватиметься протягом двох днів. Учасники приділять увагу проблемі ідентичності у світовій культурі, проблематиці регіональної спадщини як туристичного бренду в контексті сталого розвитку.

Завтра учасники наукового заходу відвідають м.Городок та місцевий краєзнавчий музей G-museum, на базі якого представлятимуть свої напрацьовані наукові дослідження.

У рамках Дня науки Тетяна Зеленко також звернулася з вітальним словом і до учасників Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Студентська молодь у науці», яка об´єднала 18 закладів вищої освіти: «Засвідчую  свою повагу до професорсько-викладацького складу за працю, наукові досягнення у підготовці кваліфікованих спеціалістів. Незважаючи на труднощі воєнного часу, наука в Україні високо цінується в усьому світі. В Академії створюються всі умови для активізації розвитку дослідницької діяльності, забезпечується  оновлення матеріально-технічної бази, стимулюються молоді талановиті кадри в науці. Науково-педагогічні працівники Академії докладають максимум зусиль для збереження та розвитку наукового потенціалу молоді, якою ми по праву пишаємося і на які покладаємо великі сподівання».

У конференції взяли участь студенти, магістранти, аспіранти з різних куточків України, захід об´єднав 18 закладів вищої освіти, більше 150 учасників, які розвивають українську науку та творять майбутнє нації.

Заступник керівника виконавчого апарату облради Тетяна Зеленко разом з ректором ХГПА Інною Шоробурою також взяла участь і в діалозі з науковцями на тему: «Педагогічна майстерність сучасного викладача як його філософсько-етична концепція: теорія та технології».

попередня статтяОбговорено перспективи післявоєнного відновлення на шляху становлення членства України в ЄС
наступна статтяСтартував освітній семінар для представників територіальних громад Хмельницької та інших областей