Українська Друга світова війна очима істориків

     img_6860    До Дня партизанської слави Український інститут національної пам’яті презентував у Державному архіві Хмельницької області документально-історичну виставку «Українська Друга світова війна». На урочистому відкритті заходу побували заступник голови обласної ради Валерій Лесков та заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Олег Кузмінчук.img_6877

     Виставка вперше представляє український вимір Другої світової війни. Від 1 вересня 1939 р., коли українці у складі Війська Польського стали до бою з гітлерівськими агресорами, до останніх пострілів на Далекому Сході – у війні з Японією.

    У центрі уваги експозиції – передусім Україна й роль українців у світовій війні. І найголовніше: внесок українського народу в перемогу над нацизмом. На всіх фронтах: від Атлантики до Тихого океану.

     Українською землею прокотився воєнний вал – міста і села були знищені, економіка зруйнована, людські втрати обчислювалися мільйонами. Воєнні дії відбувалися на території України протягом 40 місяців, битва за Україну складалася з 11 стратегічних і 23 фронтових операцій та завершилась 28 жовтня 1944 року повним звільненням її території від гітлерівців.

     Україна зробила неоціненний внесок у перемогу над нацистською Німеччиною та Японією.

    Кожний шостий мешканець України загинув у Другій світовій війні, 2,3 мільйона українців було вивезено на примусову працю до Німеччини. Втрати України становлять 40-44% загальних втрат СРСР. Депортовані з Української РСР складають 78,6% усіх депортованих з СРСР.

     Під час відкриття виставки у своєму виступі Валерій Лесков подякував усім організаторам та науковцям архіву за донесення історичної правди до мешканців міста та області.

     «Сьогодні, у День партизанської слави, ми згадуємо і тих, хто воював на невидимих фронтах, пройшовши чи не найважчою дорогою крізь випробування Другої світової війни, задля отримання свободи для свого народу, наголосив Валерій Олександрович. – З почуттям безмежної подяки й любові ми віддаємо данину поваги ветеранам антифашистського опору – колишнім підпільникам і партизанам, воякам Української Повстанської Армії, захисникам і визволителям рідної землі — усім, кого ми з гордістю називаємо народними месниками».

         Заступник голови облради висловив сподівання, що виставка стане знаковою культурною подією для обласного центру.

img_6903

img_6916

img_6925 img_6868 img_6873 img_6880_

попередня статтяУряд схвалив подальший порядок денний реформи децентралізації
наступна статтяГолова Уряду вимагає створити сприятливі умови для об’єднання всіх бажаючих громад