Голова Уряду вимагає створити сприятливі умови для об’єднання всіх бажаючих громад

123     Необхідно забезпечити усі умови для якнайшвидшого об’єднання територіальних громад в Україні. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у четвер.

     “Треба дати можливість команді громад, які хочуть об’єднатися для того, щоб бути успішними, зробити це у якомога стислий термін”, – наголосив Володимир Гройсман.

     “Ми вже сьогодні маємо охочих на продовження процесу об’єднання територіальних громад. Сотні громад сьогодні очікують таких рішень”, – заявив він, анонсуючи розгляд Кабінетом Міністрів питання про виділення коштів на фінансування виборів у таких громадах.

     Прем’єр-міністр також зауважив, що Уряд зберігає повноцінну систему фінансової децентралізації у проекті бюджету на 2017 рік.

     “Я хотів би підкреслити, що ця реформа є надзвичайно важлива, ключова, коли громади отримують можливості, фінанси, повноваження на розвиток своїх територій, коли в містах, селах, районах, областях будуються дороги, школи, садочки, інша інфраструктура. Це все те, що ми зробили, як тільки почалася сама децентралізація”, – заявив Володимир Гройсман.

     Голова Уряду зазначив, що протягом 2014-2016 років у країні відбувалася активна фаза початку реформи з децентралізації влади. Він зауважив, що був ініціатором цієї реформи.

     “Я пишаюся тим, що у 2014 році безпосередньо очолив цей процес і спільно зі своєю командою ми розпочали реформу, яку потрібно було зробити від початку незалежності. Сьогодні ми мали би зовсім інший рівень і економіки, і нашої міці як європейської держави”, – зазначив він.

     Прем’єр-міністр нагадав, що минулого тижня здійснено ще один “крок вперед” у децентралізації – розпочато новий проект, що передбачає виділення Європейським Союзом 100 млн євро, що будуть направлені на провадження реформи, підвищення інституційної спроможності та підтримку інших інфраструктурних проектів.

За матеріалами Урядового порталу

попередня статтяУкраїнська Друга світова війна очима істориків
наступна статтяНа розширеному засіданні колегії ОДА схвалено проект змін до обласного бюджету 2016 року