Основні аспекти розвитку освіти в умовах децентралізації обговорили сьогодні під час освітнього форуму, який відбувся в обласному академічному муздрамтеатрі імені М.Старицького. В урочистому відкритті заходу взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, голова постійної депутатської комісії обласної ради Віктор Бурлик, заступник голови облдержадміністрації Володимир Юр’єв, народні депутати України, голови територіальних громад області, керівники місцевих органів управління освітою , керівники закладів освіти та інклюзивно-ресурсних центрів.
Проведення подібних заходів напередодні початку нового навчального року в області є традиційним. Адже саме тут відбувається обговорення та пошук відповідей на актуальні питання сьогодення, які постають під час реалізації проекту Нова Українська школа.
Під час свого вітального слова Віолета Лабазюк зазначила, що подібний формат зустрічі – це реальна можливість обговорити та вирішити питання, які виникають у ході впровадження реформи освіти на Хмельниччині, а також нагода підбити проміжні підсумки у реалізації реформи освіти.
«Перехід на нові державні стандарти, старт освітньої реформи – це у багатьох аспектах докорінні зміни освітнього простору і освітнього процесу, – наголосила голова обласної ради. – Водночас, підвищення якості освіти та її доступність для кожної дитини, створення безпечних умов для здобуття освіти – це першочергові завдання, які стоять перед депутатським корпусом обласної ради”.
На сьогодні у мережі закладів освіти Хмельницької області функціонує 725 закладів дошкільної освіти, 596 закладів загальної середньої освіти, 23 державних заклади професійно-технічної освіти, 21 заклад фахової передвищої та 10 закладів вищої освіти; 67 позашкільних заклади освіти. У всіх цих закладах здобувають освіту понад 252 тисячі дітей.
Пріоритетом у діяльності депутатів є підтримка комунальних закладів освіти, а їх у власності обласної ради є 24.
Обласною радою прийнята Програма розвитку освіти Хмельницької області на 2021-2025 роки, яка має на меті розв’язання найголовніших завдань освітньої галузі області. Цьому має сприяти й ряд інших діючих на Хмельниччині освітніх програм. На утримання діючої мережі обласних установ освіти, фізичної культури, спорту та виконання програм і заходів в галузі “освіта”, з обласного бюджету за перше півріччя 2021 року уже виділено більше 579 мільйонів гривень. За рахунок зазначених коштів забезпечено стовідсоткове фінансування захищених статей видатків, а саме: оплати праці, енергоносіїв та комунальних послуг, стипендій, пільгових пенсій, медикаментів та продуктів харчування.
Віолета Лабазюк виконала приємну місію і кращим педагогам області вручила Грамоти обласної ради та ювілейні медалі з нагоди 30-ї річниці Незалежності України.
“Якими б не були модернізованими школи, усі інтерактивні дошки чи сучасні планшети залишаться лише яскравими аксесуарами без важливої ролі учителя у навчальному процесі, його професійності, прогресивності, без його володіння дієвими методами навчання, без його великого люблячого серця. Тож бажаю всім працівникам освітянської галузі області міцного здоров’я, миру, нових творчих ідей, талановитих учнів, якнайповнішої реалізації добрих намірів і життєвих планів, щедрої і світлої долі та віри у славне майбутнє України!” – побажала голова обласної ради.
Під час роботи дискусійних панелей учасники освітнього форуму проаналізували сучасні системи управління освітніми закладами, перспективи впровадження STEM-освіти, застосування інноваційних технологій в інклюзивній освіті та організацію здорового харчування в закладах освіти Хмельницької області.