За ініціативи голови обласної ради Михайла Загородного та за сприяння Благодійного фонду “Зміцнення громад” сьогодні відбулася панельна дискусія на тему “Аналіз передумов створення органічного та швейного кластерів на Хмельниччині”.
Зібрання пройшло у залі засідань національного університету, який по праву можна вважати альма-матер більшості виробників товарів легкої промисловості не лише нашої області, а й України.
У своєму вітальному слові Михайло Загородний висловив сподівання на плідне, корисне та ефективне спілкування під час зустрічі.
«У цій залі зібрались і підприємці, і влада, і керівники професійно-технічних закладів освіти, які безпосередньо готують працівників робітничих професій. Наше основне завдання сьогодні – почути один одного та винайти спільний механізм, аби підвищити конкурентоспроможність вітчизняних виробників, оптимізувати їх роботу, – зауважив голова обласної ради. – А для цього, перш за все, потрібні зміни в освітній підготовці таких працівників. На мою думку, реформування професійно-технічних навчальних закладів має проходити відповідно до вимог роботодавців. Причому, освіта має на крок випереджати потреби ринку праці».
Активне обговорення серед учасників зібрання викликали доповіді представників фіскальної та митної служб. Директор Обласного центру зайнятості Сергій Черешня поінформував про зайнятість мешканців області та загалом про ринок праці у швейній галузі.
Про основні аспекти стратегії реформування професійно-технічної освіти Міністерством освіти і науки України а також про перспективи впровадження пілотних проектів розповіла радник міністра Голда Виноградська.
Один з організаторів заходу, радник голови облради Олег Демчук вважає кластери – територіально-галузеві та інтеграційні об’єднання – важливими рушійними факторами розвитку регіональної економіки.
«Зростаюча кількість досліджень у світі вказує, що географічна близькість відповідних економічних видів діяльності дає можливість для вищого рівня продуктивності та інновацій, – впевнений Олег Віленович. – Кластеризація, як метод кооперації підприємств будь-якої галузі, дозволить не лише захистити вітчизняних виробників від експансії іноземними виробниками вітчизняного ринку, але й підвищить конкурентоспроможність вітчизняних виробників, оптимізує їх роботу, зробить великий крок до забезпечення лідерських позицій на світовому ринку».
По завершенні обговорень Олег Демчук презентував дві кластерних моделі: на прикладі легкої промисловості та на прикладі органічного господарства.