22 лютого в обласній раді розпочала роботу комісія з підведення підсумків фінансово-господарської діяльності закладів охорони здоров’я, комунальних некомерційних підприємств – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області за 2023 рік.
Голова обласної ради Віолета Лабазюк разом зі своїми заступниками Володимиром Гончаруком, Валентином Соколюком, Тетяною Зеленко, депутатами обласної ради та іншими членами балансової комісії заслухали керівників та фінансистів медичних закладів, управління якими здійснює обласна рада.
Загалом, в управлінні обласної ради знаходиться 24 заклади охорони здоров’я.
Сьогодні, в перший день роботи комісії, звітували про свою минулорічну діяльність 12 об’єктів, а саме комунальні некомерційні підприємства: обласна лікарня, обласний серцево-судинний центр, обласна дитяча лікарня, обласна стоматологічна поліклініка, обласний протипухлинний центр, обласний заклад з надання психіатричної допомоги, обласний дерматовенерологічний центр, обласний фтизіопульмонологічний медичний центр, обласний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом, «Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни» Хмельницької обласної ради, «Хмельницький обласний медичний центр психічного здоров´я» та обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики.
Мережа установ охорони здоров’я області налічує 89 закладів, з яких 24 обласної комунальної власності, 9 закладів надають високоспеціалізовану медичну допомогу, 31 – надають медичну допомогу другого рівня, також діє 32 Центри первинної медико-санітарної допомоги.
Про діяльність закладів обласної комунальної власності поінформував членів комісії директор Департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації Олександр Завроцький. За його словами, на галузь охорони здоров’я області спрямовано понад 667 млн. грн по загальному і спеціальному фондах, на заклади обласного рівня – ___. Фінансове забезпечення діяльності закладів здійснювалося за рахунок надходжень за надані послуги в рамках виконання програми медичних гарантій, надходжень з місцевих бюджетів, надання платних послуг та отримання благодійної допомоги. Зокрема, на заклади охорони здоров’я області у минулому році від НСЗУ надійшло 5 млрд 241,2 млн. грн, комунальними установами обласного підпорядкування – 1 млрд 655 млн. гривень.
Посадовець доповів про спрямування фінансового ресурсу обласного бюджету на закупівлю медичного обладнання, покращення матеріально-технічної бази, здійснення протипожежних заходів, а також на виконання поточних ремонтів закладів.
Окремо Олександр Завроцький зупинився на отриманні закладами охорони здоров’я коштів за Програмою медичних гарантій за результатами укладених договорів та одержанні пакети лікування з Національної служби здоров’я України, на підставі чого лікувальні установи суттєво розширили перелік безоплатних медичних послуг для пацієнтів.
Наголошено було й на низці проблемних питань, які наявні у закладах охорони здоров´я – оновлення медичного обладнання, впровадження сучасних та оперативних технологій, здійснення необхідних капітальних та поточних ремонтних робіт тощо.
Інформуючи членів балансової комісії про діяльність у минулому році, про спрямування бюджетних коштів та власних надходжень на забезпечення першочергових потреб установ, керівники обласних закладів охорони здоров´я розповіли й про стратегічні напрямки розвитку закладів на найближчу перспективу.
Як було наголошено на засіданні, спрямування необхідного фінансового ресурсу обласного бюджету, залучення фінансування у рамках програми державних медичних гарантій, фаховості й зусиллям керівників та колективів закладів націлено на єдине – надання якісної і своєчасної кваліфікованої медичної допомоги населенню Хмельниччини.
Напрацьовані за результатами роботи комісії висновки будуть направлені галузевому департаменту та керівникам закладів.
Завтра перед членами балансової комісії звітуватимуть керівники решти закладів охорони здоров´я.