27 березня після оголошеної перерви продовжила свою роботу вісімнадцята сесія обласної ради. Порядок денний сесії склали понад шість десятків проектів рішень. Першим в переліку питань депутати розглянули проект рішення «Про використання прапора національно-визвольної боротьби українського народу на території Хмельницької області».
У зв’язку з різними позиціями з порушеного питання та тривалими дискусіями на пленарному засіданні 22 березня, довелося оголосити його перерву і розпорядженням голови обласної ради від 23 березня 2018 року було створено робочу групу для формування узгодженого проекту рішення обласної ради із зазначеного питання. У її роботі взяли участь представники фракцій обласної ради, науковці, учасники бойових дій на сході України – представники добровольчих формувань, військових частин, громадських організацій, фахівці відповідних державних структур. За результатами роботи цієї групи напрацьовано узгоджений проект рішення «Про використання прапора національно-визвольної боротьби українського народу на території Хмельницької області».
Отож, із 57 зареєстрованих сьогодні депутатів за проект рішення проголосував 51 обранець.
Відповідно до рішення, рекомендовано підняття біля адміністративного будинку Хмельницької обласної ради, її структур червоно-чорний прапор поруч з державним прапором в пам’ятні дні, пов’язані із визначними подіями та постатями національно-визвольної боротьби, зважаючи на Закон України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України в XX столітті» та інші нормативно-правові акти.
Голова обласної ради Михайло Загородний доручив виконавчому апарату облради підготувати проект звернення до Українського інституту національної пам’яті щодо формування та надання вичерпного переліку пам’ятних дат, пов’язаних із визначними подіями та постатями національно-визвольної боротьби.
Крім цього, депутати обласної ради вирішили звернутися до Верховної Ради України з пропозицією прийняття рішення про визнання червоно-чорного прапора як бойового прапора національно-визвольної боротьби українського народу на законодавчому рівні.