Депутати облради заслухали звіт Михайла Загородного про діяльність у 2017 році

27 березня на пленарному засіданні вісімнадцятої сесії голова обласної ради Михайло Загородний прозвітував про роботу у минулому році.

«Характеризуючи роботу обласної ради, варто зазначити, що представницький орган області працював стабільно і послідовно, забезпечуючи розвиток регіону за пріоритетними напрямками, визначеними Стратегією регіонального розвитку Хмельницької області на період до 2020 року, а також розв’язуючи поточні питання життя територіальних громад, не перетворюючись на арену політичного протистояння. Разом із вами ми прагнули організувати роботу так, аби рада якомога повніше та ефективніше виконувала свої обов’язки, передбачені чинним законодавством, і головне – компетентно приймала відповідні рішення», – зауважив Михайло Васильович.

  Сьогодні з упевненістю можна сказати, заявив посадовець, що саме за останній рік роботи обласної ради Хмельниччина утвердила себе як область-реформатор, яка живе процесами змін на краще і демонструє позитивні результати, головним з яких є забезпечення спроможності наших територіальних громад. «Досягнуті результати в процесі реформування громад – це плоди нашої спільної праці, і я щиро вдячний усім вам за цю непросту й відповідальну роботу», – сказав керманич області.

У своєму виступі Михайло Загородний коротко зупинився на основних аспектах своєї роботи на посаді керівника ради та діяльності депутатського корпусу сьомого скликання у 2017 році.

Протягом звітного періоду було скликано 8 сесій облради, з них відбулося 5 чергових та 3 позачергових, проведення яких було зумовлено нагальними питаннями сьогодення.  Під час сесій розглянуто близько чотирьох сотень питань, за результатами сесій ухвалено 357 рішень.

Поінформував голова ради й про зміни у складі депутатського корпусу у минулому році. Зокрема, до виконання своїх повноважень на пленарному засіданні 17 сесії приступив Юрій Семенюк, який увійшов до складу депутатської фракції Хмельницької обласної організації Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», у зв’язку зі складанням депутатських повноважень Нілою Островською керівником фракції партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» обрано Василя Процюка, також змінено керівників фракції політичної партії «За конкретні справи» та фракції обласної організації політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода», які, відповідно, очолили: Вадим Лозовий та Анатолій Панчук.

Минулоріч депутатським корпусом утворено чотири депутатські групи, уповноважені представники яких введені рішеннями обласної ради до складу президії. Депутатським корпусом підтримано 34 звернення до центральних органів виконавчої влади, прийняття яких було зумовлено нагальними потребами.

За звітний період проведено 83 засідання постійних комісій, загалом комісіями розглянуто близько п’яти сотень питань.

Як зазначив у своєму виступі очільник облради, протягом звітного періоду на контролі в обласної ради перебувало 59 обласних цільових програм. Минулоріч знято з контролю у зв’язку із закінченням терміну дії 11 програм, внесені зміни до 14 програм та затверджено 17 нових програми. Також протягом 2017 року було заслухано 25 інформацій про хід виконання регіональних цільових програм.

Обласною радою продовжується надання благодійної допомоги бійцям, які знаходяться у зоні проведення антитерористичної операції. З метою реалізації заходів Обласної програми соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції, та членів їх сімей, які зареєстровані в Хмельницькій області, в тому числі: для здійснення одноразової компенсації виплати за навчання учасників антитерористичної операції та їх дітей, які здобувають освіту у вищих навчальних закладах Хмельницької області приватної форми власності, у 2017 році з обласного бюджету виділено 500,0 тис. грн, на забезпечення осіб, які брали участь в антитерористичній операції, пільговим зубопротезуванням – 740,0 тис. грн, надання одноразової матеріальної допомоги восьми сім’ям осіб, які були незаконно позбавлені волі, захоплені як заручники, зникли безвісти в районі проведення антитерористичної операції у розмірі 50  тис. грн кожному.

Депутатським корпусом обласної ради у 2017 році підтримано ініціативу голови ради передати дві квартири загальною площею 292,7 м2 для забезпечення житлом поранених військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції на сході України.

Особливим за значимістю завданням, як наголосив Михайло Загородний, у звітному періоді було формування, затвердження та наповнення обласного бюджету. Обласний  бюджет на 2017 рік було затверджено вчасно, що дало змогу своєчасно виплачувати заробітну плату працівникам бюджетних установ та організацій, здійснювати виплату стипендій, профінансувати видатки на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, оплатити витрати за спожиті енергоносії та комунальні послуги обласними бюджетними установами та організаціями, провести оплату видатків на придбання продуктів харчування та медикаментів комунальним закладам закритого типу.

Особлива увага приділялась розгляду питань ефективного використання комунального майна, що не задіяне у господарській діяльності комунальних підприємств обласної ради, оперативно вирішувались питання передачі в оренду вільного майна. Відтак, за 2017 рік до обласного бюджету від оренди майна об’єктів спільної власності надійшло 3,2 мільйонів гривень, що на 10% більше від показників минулого року.

Крім того, обласна рада спільно з профільними підрозділами обласної державної адміністрації здійснює підготовку ряду питань з оптимізації мережі комунальних закладів.

Також посадовець акцентував на тому, що Хмельницька обласна рада є першою, серед органів місцевого самоврядування, яка прийняла Антикорупційну програму на 2017 рік, та яка з першого разу була погоджена Національним агентством з питань запобігання корупції, як того вимагає чинне законодавство України.

Окремо Михайло Загородний зупинився на впровадженні реформи децентралізації влади на Хмельниччині, яка є одним із лідерів за результатами впровадження даної реформи: створено 39 об’єднаних територіальних громад – 18 сільських, 16 селищних та 5 міських, якими охоплено 52% території області. Сьогодні до складу об’єднаних територіальних громад увійшов 731 населений пункт – 707 сіл, 3 селища, 16 селищ міського типу та 5 міст – а це більше половини усіх населених пунктів Хмельниччини.

Об’єднані громади вже навчилися, як наповнювати бюджети і як освоювати державні субвенції. Рівень використання державних субвенцій минулого року склав близько 98,7%. Реалізуючи 228 проектів, територіальні громади області спрямували в розвиток інфраструктури 167 мільйонів гривень субвенцій.

Підсумовуючи роботу про підсумки зробленого та досягнутого у 2017 році, Михайло Загородний окреслив роботу обласної ради на найближчу перспективу.

Пріоритетами діяльності ради у 2018 році посадовець назвав: продовження діяльності обласної ради, спрямованої на підвищення ефективності регіонального та місцевого самоврядування, створення умов для збалансованого розвитку сіл, селищ, міст області, розширення взаємодії з громадськістю для узгодження позицій і визначення ефективних шляхів суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку області, забезпечення прозорості й відкритості у діяльності, ефективної взаємодії із засобами масової інформації, посилення контролю за виконанням ухвалених рішень обласної ради та наданих законами України повноважень, вивчення питання щодо оптимізації мережі закладів, установ, організацій, підприємств – об’єктів спільної власності територіальних громад області, продовження моніторингу виконання та фінансування усіх чинних обласних програм з метою запровадження комплексного підходу до вирішення проблемних питань у різних галузях, дієвий контроль за виконанням заходів Стратегії розвитку Хмельницької області на період до 2020 року, Програми соціально-економічного та культурного розвитку області на 2018 рік та обласного бюджету, продовження роботи з впровадження енергозберігаючих технологій у комунальних закладах обласної рад, забезпечення прозорості й публічності використання коштів обласного бюджету через систематичне оприлюднення відповідних звітів на офіційному веб-сайті обласної ради, сайтах розпорядників коштів обласного бюджету, що і до цього часу успішно здійснювалось.

«Переконаний, що роль органів місцевого самоврядування у державі й суспільстві в цілому буде лише зростати. Разом з цим буде підвищуватись і рівень відповідальності депутатів, усіх посадових осіб. Це – вимога часу, підтверджена подіями, що ми переживаємо. Попереду ще багато завдань і викликів. Адже для кожного з нас не існує важливішої мети, ніж турбота про людей, їх добробут та достойний рівень життя», – резюмував Михайло Загородний і закликав усіх й надалі працювати з повною самовіддачею на благо територіальних громад області.

Після декількох запитань від депутатів звіт Михайла Загородного про діяльність на посаді голови рада взяла до відома.

 Звіт голови обласної ради за 2017 рік

Додаток 1 Додаток 2 Додаток 3 Додаток 4

попередня статтяХмельницька обласна рада прийняла рішення про використання прапора національно-визвольної боротьби українського народу– червоно-чорного прапора – на території Хмельницької області
наступна статтяДепутати прийняли зміни до обласного бюджету на 2018 рік