Нагороджено переможців обласного конкурсу журналістських робіт

Сьогодні, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук вручила Дипломи переможцям обласного конкурсу журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Хмельницької області з метою підвищення обізнаності населення області про переваги та здобутки реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади.

П’ятнадцятьом журналістам провідних засобів масової інформації Хмельницької області та України у своїх публікаціях, теле-, радіопрограмах вдалось найкраще висвітлити позитивний досвід впровадження реформи та привернути увагу населення області до позитивних аспектів та прикладів розвитку громад Хмельниччини. Переможців визначено у чотирьох номінаціях: «Краща публікація у друкованих ЗМІ», «Краща телепрограма, сюжет», «Краща онлайн-публікація» та «Кращий радіоматеріал».
За перемогу в обласному конкурсі усіх журналістів нагороджено дипломами та грошовими преміями у розмірі відповідно до категорії: перша премія – 10 тис. грн, друга – 7 тис. грн, третя – 5 тис. грн у кожній з номінацій.

Цього року на конкурсну номінацію «Краща публікація у друкованих ЗМІ» було подано 18 робіт, на номінацію «Краща телепрограма, сюжет» – 7 робіт, на номінацію «Краща онлайн-публікація» – 6 робіт, на «Кращий радіоматеріал» – 5 робіт.

Враховуючи велику кількість робіт, представлених на номінацію «Краща публікація у друкованих ЗМІ», члени конкурсної комісії запропонували на кожне з призових місць визначати по два переможці. Ця пропозиція була підтримана членами комісії.

Отож, в номінації «Краща публікація у друкованих ЗМІ» серед вісімнадцяти претендентів переможцями визначено такі публікації – Віри Мальчук, матеріал «100 днів об’єднаної територіальної громади: місцеві аспекти та переваги», міськрайонна газета «Трудівник Полісся» (м. Славута) та Світлани Волкової матеріал «Розсошанська ОТГ: тут мрії об’єдналися з можливостями», редакція газети «Прибузька зоря» (Хмельницький район).

Друге місце у цій номінації посіли Лариса Гнатишко з обласної громадсько-політичної газети «Подільські вісті» (м. Хмельницький) за матеріал «Справи вершити – не гаївки водити» та Михайло Цимбалюк з обласної щотижневої газети «АКТУАЛЬНО для подолян» (м. Хмельницький) за матеріал «Нова Ушиця: впевнені кроки  громади по рідній землі».

Третє місце розділили Надія Пакулько з всеукраїнської інформаційно-аналітичної газети «Молодь України» за матеріал «Сергій Когут: «Люди самі підказують ідеї, у яких є раціональне зерно» та Ольга Щеглова, обласна газета «Зоря Полтавщини» (м. Полтава), за матеріал «Успішні громади: гуртуймося разом, бо разом – не дме».

У номінації «Краща телепрограма, сюжет» переможцем визнано Андрія Зайця, ПрАТ «Кам’янець-Подільська телерадіокомпанія» за матеріал «#Ініціатива – Реформа Децентралізації в Україні | Кам’янець-Подільський».

Друге місце посіла 15-хвилинна програма «Аграрний патруль»: Ганнопіль – село контрастів. Найбільш віддалене і колоритне село Славутчини» Ірини Поліщук, журналістки дочірнього підприємства «Дитяче телевізійне агентство» 33 канал.

Третє місце посіла телепередача журналістки ТОВ ТЦ «Ексклюзив» Тетяни Кукуріки «Новини громад».

У номінації «Краща онлайн-публікація» серед шести заявлених на конкурс публікацій одноголосно перше місце було віддано Олегу Шаповалову, редактору інформаційного сайту «АКТУАЛЬНО».

Друге місце у цій номінації отримала Євгенія Соловська за розміщену публікацію «Олексій Крилов: «Складні системи можуть руйнуватись в одну мить» на інформаційному онлайн-виданні Vdalo.info (м.Кам’янець-Подільський).

Третє місце отримала публікація «Досвід регіонів»: у Хмельницькій області навчають соціальних перемовників задля запобігання злочинам» журналіста столичного інтернет-видання «Центр інформації про права людини» Миколи Іващенка (Мирного).

У номінації «Кращий радіоматеріал»,  перше місце отримала кореспондентка філії ПАТ НСТУ «Хмельницька регіональна дирекція «Поділля-центр» Світлана Петровська за радіопрограму «Шляхи наповнення бюджетів ОТГ Хмельницької області». Друге місце – у Наталії Попович з Городоцького телерадіопресцентру за радіопрограму «Городоцька громада інвестує в молодь». Третє місце отримала радіопрограма Алли Коломеї «Як ОТГ вирішують питання ремонту доріг спільно із сільгоспвиробниками», яка вийшла в ефір у філії ПАТ НСТУ «Хмельницька регіональна дирекція «Поділля-центр».

За пропозицією членів комісії ще п’ятнадцятьох журналістів за активну участь у висвітленні тематики реформування територіальної організації влади та процесів децентралізації, високу професійну майстерність та оригінальність викладення конкурсних матеріалів  відзначено подяками Хмельницької обласної ради.

Довідка
Проведення обласного конкурсу журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Хмельницької області започатковано з 2017 року рішенням 13 сесії Хмельницької обласної ради VII скликання від 24 травня 2017 року № 66-13/2017.