Стартував соціальний проєкт психологічної підтримки «Разом. Допомога. Поруч»

За ініціативи голови обласної ради Віолети Лабазюк та підтримки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії і громадської організації «Разом» на Хмельниччині стартував соціальний проєкт психологічної підтримки «Разом. Допомога. Поруч».

Завданнями проєкту є актуалізація проблем психологічної допомоги військовослужбовцям, ветеранам та їх родинам, формування навичок роботи з травмою та наслідками війни, формування умінь організовувати та надавати психологічну допомогу  даній категорії осіб.

Мета проєкту – організувати навчальні заходи психологічної підтримки, спрямовані на підготовку фахівців-психологів для роботи з військовослужбовцями, ветеранами та їх родинами. Супроводжуватимуть навчальні заходи студенти випускних курсів Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії спеціальності «Психологія».

Реалізація проєкту розпочалася сьогодні проведенням Всеукраїнської науково-практичної конференції на базі гуманітарно-педагогічної академії у змішаному форматі – офлайн та онлайн. Головна тема обговорення – психологічна допомога військовослужбовцям, ветеранам та членам їх родин.

У роботі конференції взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, відомий психолог з Києва, ініціаторка та керівник Громадської організації «Соціальний проєкт РАЗОМ», кандидатка психологічних наук, доцент, психолог  Оксана Зінько, керівництво та педагоги навчального закладу, психологи-експерти, практикуючі психологи військових частин, кандидати психологічних наук, медики, військові капелани з багатьох регіонів держави та студенти академії спеціальності «Психологія» ХГПА.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк у своєму вітальному слові зазначила, що розпочинаючи на Хмельниччині втілення нового соціального проєкту психологічної підтримки – це надзвичайно важлива ініціатива в умовах війни.

«Майже два роки поспіль триває широкомасштабна війна. Це надскладні часи для кожного українця і для держави загалом. Величезна кількість населення потребує  моральної і психологічної підтримки, – сказала Віолета Олександрівна. – Саме тому в рамках проєкту «Разом. Допомога. Поруч» передбачається підготовка фахівців-психологів для роботи з військовослужбовцям, членами їх родин, а також усіма, кого психологічно травмувала військова агресія.  Адже важко знайти родину, яку б не торкнулася війна. За інформацією Міністерства охорони здоров’я України потенційна кількість людей, які потребують або потребуватимуть психологічної підтримки, становить 15 мільйонів. Це справді стосується багатьох: і тих, чиї рідні захищають нашу країну, і тих, які мають поранення, контузії чи перебувають в полоні або пропали безвісти. І, звичайно, тих, хто вже втратив своїх рідних. У таких ситуаціях далеко не всі мають силу духу, аби не впасти у розпач, зневіру та постійну тривогу. Допомогти цим людям психологічно не зламатися і вистояти – це і є завданням нашого соціального проєкту. Вірю, що у нашій команді будуть саме ті, хто, отримавши базові знання і навички, зуміє надавати кваліфіковану психологічну допомогу постраждалим від наслідків війни», – сказала Віолета Олександрівна та подякувала усім, хто долучився до втілення важливої ініціативи та проведення науково-практичної конференції.

З вітальним словом також виступила ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, депутат обласної ради Інна Шоробура.

З доповіддю про соціальні проєкти, спрямовані на збереження психологічного здоров’я виступила керівник Громадської організації «Соціальний проєкт РАЗОМ», психолог  Оксана Зінько.

Протягом двох днів учасники конференції зосередять увагу на ініціативах, спрямованих на збереження психологічного здоров’я нації у війні, приділять увагу психологічному супроводу бійців під час воєнного стану, особливостям комунікації військових та цивільних, психологічним особливостям взаємодії батьків та дітей в умовах війни, проблемам психологічної адаптації тих, хто повертається з війни.

У рамках реалізації проєкту психологічної підтримки «Разом. Допомога. Поруч» його учасники отримають базові знання і навички для роботи з людьми, які постраждали від наслідків війни, навчаться організовувати та надавати психологічну допомогу відповідно до запиту військовослужбовцям, ветеранам та членам їх родин, оволодіють інструментами для самодопомоги та ефективними методами щодо профілактики емоційного вигорання для фахівців допомагаючих професій.

 

попередня статтяПро фінансово-господарську діяльність у 2023 році звітують заклади освіти
наступна статтяПрограма медгарантій на 2024 рік: НСЗУ випустила гід для пацієнтів