Програма медгарантій на 2024 рік: НСЗУ випустила гід для пацієнтів

Гід доступно розповідає, які послуги можна отримати на різних рівнях медичної допомоги та у різних лікарів.

Чи можна зробити КТ і МРТ безоплатно? Чи покриває Програма медичних гарантій гормональні аналізи? Що робити, якщо в лікарні просять заплатити за ліки чи операцію? А також, які ліки можна отримати за програмою “Доступні ліки”. На ці та інші питання пацієнт може знайти відповіді в оновленому Гіді по Програмі медичних гарантій.

Його зручно завантажити та завжди мати з собою в телефоні на випадок, якщо доведеться звернутися за медичною допомогою.

Також у посібнику є відповідь на питання: які послуги можна отримати на первинній ланці меддопомоги; які безоплатні послуги з лабораторних, інструментальних та ендоскопічних досліджень можна отримати на амбулаторному рівні; що передбачає стаціонарна допомога та окремі пріоритетні напрямки.

Також у посібнику можна знайти інформацію про те, що входить у безкоштовну психіатричну, онкологічну, реабілітаційну та паліативну допомогу, а також про програму “Доступні ліки” та алгоритм їх отримання.

Крім цього, в посібнику є інформація стосовно того, як оформити і подати скаргу, якщо у медичному закладі від пацієнта вимагають кошти за лікування або пацієнт купує ліки власним коштом.

Завантажити посібник можна за посиланням.

Джерело: Національна служба здоров’я України

попередня статтяСтартував соціальний проєкт психологічної підтримки «Разом. Допомога. Поруч»
наступна статтяЯк і де ветеранам отримати необхідні послуги та довідки?