Про фінансово-господарську діяльність у 2023 році звітують заклади освіти

13 лютого  в обласній раді розпочала роботу комісія з підведення підсумків фінансово-господарської діяльності закладів освіти – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області за 2023 рік. Провела засідання голова обласної ради Віолета Лабазюк.

До складу балансової комісії увійшли заступники голови обласної ради Володимир Гончарук, Валентин Соколюк, Тетяна Зеленко, депутати обласної ради, представники департаментів – освіти та науки і фінансів обласної військової адміністрації, виконавчого апарату обласної ради.

Впродовж засідання члени комісії заслухали керівників та фінансистів освітніх закладів, управління якими здійснює обласна рада.

Загалом, в управлінні облради знаходиться 22 заклади освіти: 4 ліцеї, 2 гімназії, 5 спеціальних шкіл, 1 дитячий будинок, 3 навчально-реабілітаційних центри, 3 заклади позашкільної освіти, інститут післядипломної педагогічної освіти, 2 заклади вищої освіти та комунальний заклад «Центр організаційно-господарського забезпечення закладів освіти».

Сьогодні, в перший день роботи комісії, звітували про свою минулорічну діяльність 11 закладів, а саме: Антонінська спеціальна школа, Голенищівська спеціальна школа, Ямпільська спеціальна школа, Ізяславський навчально-реабілітаційний центр, Кам´янець-Подільська спеціальна школа, Кам’янець-Подільський навчально-реабілітаційний центр, Солобковецький навчально-реабілітаційний центр, Новоушицька спеціальна школа, обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, обласний центр фізичного виховання учнівської молоді та обласний центр краєзнавства, туризму та екологічного виховання учнівської молоді.

Про діяльність закладів обласної комунальної власності присутніх поінформувала  заступник директора – начальник управління вищої та професійної освіти і організаційного забезпечення Департаменту освіти та науки обласної військової адміністрації Світлана Леськова, яка здійснила моніторинг діяльності закладів в умовах воєнного стану та висловила бачення профільного департаменту щодо подальшої перспективи функціонування цих закладів.  Також посадовець поінформувала про обсяги фінансування закладів з обласного бюджету і за рахунок освітньої субвенції державного бюджету та спрямування цих коштів на оплату комунальних послуг, енергоносіїв, виплату стипендій, здійснення капітальних видатків тощо.

Керівники 11-ти обласних закладів освіти ознайомили членів балансової комісії з діяльністю установ у 2023 році, враховуючи сьогоднішні реалії освітнього процесу.

Члени балансової комісії акцентували увагу керівників щодо готовності закладів до роботи в режимі офлайн відповідно до умов воєнного стану, наголошували на належному облаштуванні укриттів, дотриманні безпекових заходів під час освітнього процесу, враховуючи вимоги законодавства та ДСНС.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк зазначила, що для отримання  здобувачами якісної освіти мають бути створені певні безпекові умови. Це, насамперед, облаштовані належним чином та пристосовані для проведення занять укриття з дотриманням норм Державної служби надзвичайних ситуацій, а також з додержанням загальних вимог з пожежної безпеки до будівель, споруд різного призначення, прилеглих до них територій та іншого нерухомого майна.

«Наше головне завдання – створення максимально безпечних умов для всіх учасників освітнього процесу. Тому спільно з керівниками закладів освіти працюємо й надалі в цьому напрямку»,  – сказала Віолета Лабазюк.

Окрім того, члени комісії проаналізували ефективність роботи керівників закладів освіти у напрямку використання у минулому році кожним закладом коштів на теплопостачання та енергозабезпечення, витрати на одного учня, цільове використання коштів на  харчування, здійснення необхідних ремонтних робіт, дотримання санітарно-епідеміологічних умов, залучення позабюджетних коштів на розвиток установ тощо.

Завтра перед членами балансової комісії звітуватимуть керівники решти закладів освіти обласної комунальної власності.

 

попередня статтяУ Хмельницькому відбувся ІІ Всеукраїнський турнір «Кубок ХОЦФВУМ» з вільної боротьби
наступна статтяСтартував соціальний проєкт психологічної підтримки «Разом. Допомога. Поруч»