На Старокостянтинівщині відбулись «Болохівські гостини – 2017»

8 липня у м. Старокостянтинів та 9 липня у с. Самчики  Старокостянтинівського району проходив V Всеукраїнський  етно-фестиваль «Болохівські гостини – 2017».

Цей культурно-мистецький проект став унікальним явищем на культурних теренах України, піднявши  історичний пласт  забутої держави – Болохівщини, яка існувала в ХІ – ХІІІ ст.ст. на території сучасної Старокостянтинівщини.

Було це в далекому ХІІ сторіччі. Земля наша тоді називалась Болохівською, і жили на ній сміливі  працьовиті люди . Хоч і невеликими були їх володіння, але славились вони своєю могутністю, неприступністю, а головне – незалежністю. Не піддавались болохівці нікому – ні Київському, ні Галицькому князям, хоч і межували з обома. Займала територію у верхів’ях Південного Бугу, басейну річок Горині, Случа, Тетерева і являла собою федерацію феодальних князівств. Населяли цю прадавню  землю волиняни й дуліби багаті хистом і неабиякою снагою. Зуміли вони в постійних князівських чварах збудувати стільки міст, що згодом Болохівщину стали називати князівством міст, назви яких дійшли й до наших днів: Губин, Кобудь, Кудин, Городець, Божський, Дядьків…

Знали вони, що їхня сила – в єдності. Були єдиними в часи перемог. Разом зустріли й загибель свою… Але дух волелюбства, незалежності пронесли вони крізь лихоліття й  утвердили на рідній землі. І чи не велична історія козацтва бере свій початок саме звідси?

Культурно-мистецький проект «Болохівські гостини» розкриває  автентичну культурну спадщину нашого краю та її трансформацію в сучасне мистецтво. Територія фестивального містечка  перетворилася на збірний образ стародавнього Болохівського міста – фортеці зі сторожовими вежами, елементами фортечних мурів та ремісничих цехів. Під час фестивалю  проходили  майстер-класи подільської витинанки, народних оберегів, гончарства. ковальства, ляльки-мотанки, лозоплетіння, бісероплетіння та макраме. На фестивалі  виступили фольклорні та хореографічні колективи,  троїсті музики та колективи і виконавці сучасного спрямування, в основі репертуару яких лежить народна творчість. Це колективи Хмельницької, Вінницької, Закарпатської, Чернівецької, Харківської, Запорізької, Львівської, Миколаївської, Тернопільської областей та міста Харкова.

Справжньою окрасою свята стали виставки та майстер-класи майстрів декоративно-прикладного мистецтва України. Загалом у святі взяли участь тридцять один колектив, а це  більше двохсот учасників концертного дійства. В рамках фестивалю. відбулось театралізоване фольклорне дійство «Магія Купальської ночі» та святковий фейєрверк.

Організаторами етно-фестивалю «Болохівські гостини» стали Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва, Старокостянтинівська міська рада та її відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини.

 

 

попередня статтяДО УВАГИ ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД!
наступна статтяРадіємо перемогам