День Соборності: вшанували пам’ять державотворців та борців за незалежність України

Сьогодні наша держава відзначає День Соборності.

Саме 22 січня 1919 року, 105 років тому – Українська  Народна Республіка об’єдналася із Західно-Українською Народною Республікою.

З цієї нагоди за участі голови обласної ради Віолети Лабазюк, її заступників Володимира Гончарука та Валентина Соколюка, представників обласної військової адміністрації, Хмельницької міської ради та правоохоронних формувань у місті Хмельницький відбулося покладання квітів до пам´ятників та меморіальних дошок видатним діячам Української держави з часів Київської Русі до сьогодення та пам´ятних знаків загиблим в російсько-українській війні.

Живі квіти лягли до Стели пам’яті Героїв Небесної Сотні та Героїв неоголошеної російсько-української війни, що на майдані Незалежності обласного центру, до пам’ятника Героям Небесної Сотні, Тарасу Шевченку – поету та громадському діячу, В’ячеславу Чорноволу – українському політику, дисиденту, Богдану Хмельницькому – провіднику Національно-визвольних змагань, творцю Української козацької держави, а також поклали квіти до пам´ятних дошок державотворцям Симону Петлюрі, Роману Шухевичу, Євгену Коновальцю, Костю Місевичу.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх загиблих у боротьбі за незалежність і свободу України.

«Україна соборна, бо наші Герої поклали своє життя за незалежність та свободу держави. Схиляємо голови та дякуємо усім борцям за неподільну, вільну Україну.  Не лише сьогодні – щодня, щохвилини. Памʼятаємо та шануємо», – сказала Віолета Лабазюк.

Перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук зазначив, що 105 років тому було закладено фундамент сучасної України, і 1991 рік не з’явився просто з нічого, усі ці події, зокрема й День Соборності надзвичайно сильно вплинули на формування української ідентичності та української нації.

Пам’ятаймо неоціненний внесок Героїв у творіння нашої історії та  сьогодення.

Слава Україні!

попередня статтяУ Мінветеранів затвердили Методичні рекомендації щодо надання безоплатної психологічної допомоги ветеранам та їхнім рідним
наступна статтяРозпочато серію вебінарів про подолання освітніх втрат для управлінців