Ефективне управління відходами на місцевому рівні: вивчення досвіду європейських країн

Ситуація з твердими побутовими відходами в області залишається досить гострою та соціальною проблемою.

Налагодження ефективного управління відходами у регіоні є одним із пріоритетних напрямків роботи для голови обласної ради Віолети Лабазюк. З цією метою у 2021 році головою облради проведено низку зустрічей з міжнародними експертами, що спеціалізуються на управлінні  ресурсами у галузі води, енергетики та відходів. Також реалізовано в області, ініційований головою обласної ради, проєкт «НА ЧИСТОТУ» Хмельниччина».

У 2021 році було презентовано проєкт Регіонального плану поводження з твердими побутовими відходами.

Однак, повномасштабна війна призупинила цей процес.  Разом з тим, проблематика щодо планування управління відходами в регіоні та на місцях, питання розробки стратегічних документів, спрямованих на дієву роботу національної системи як єдиного механізму, залишається відкритим.

Наразі Міндовкілля розробило проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Національного плану управління відходами до 2033 року». Він має стати «дорожньою картою» для побудови нової української системи управління відходами. На основі Національного плану розроблятимуться регіональні плани управління відходами – вже з визначеними заходами для досягнення цілей.

У контексті наведеного 20 березня відбулася онлайн-зустріч представників Дунаєвецької міської ради з представниками Технологічного парку управління відходами Алітуського регіону республіки Литва.

Організатор та модератор зустрічі – радник голови Хмельницької обласної ради Вадим Басистий.

Мета зустрічі – обговорення поточної ситуації з управління відходами на місцевому рівні, розгляд важливості ефективного управління відходами, включаючи розробку політик, регулювань і програм для підтримки сортування та переробки відходів, застосування міжнародного досвіду та інноваційних підходів з переробки сміття, визначення конкретних дій і стратегій для покращення системи переробки відходів, співпраця з громадськістю тощо.

Водночас, учасники зустрічі обговорили можливості навчального візиту для обміну практичним досвідом та знаннями до Технологічного парку управління відходами Алітуського регіону республіки Литва.

Даний проєкт реалізовується за підтримки голови Хмельницької обласної ради, Агенції з регіонального розвитку Хмельницької області,  Єви Андріулайтите – керівника Брюссельського офісу Асоціації місцевих органів влади Литви, посольства України у Литовській республіці.

В онлайн-зустрічі взяли участь представники виконавчих органів Дунаєвецької міської ради та її комунальних підприємств, керівник Технологічного парку  управління відходами Алітуського регіону республіки Литва Андріус Ючас та проєктний менеджер Технологічного парку  управління відходами Алітуського регіону республіки Литва Ілона Казлаускєне.

попередня статтяСпортивні здобутки наших боксерів на міжнародному турнірі
наступна статтяАктуальні питання щодо здійснення публічних закупівель в умовах воєнного стану – запис вебінару