Екранізовано історію про героїчну боротьбу ОУН-УПА на теренах Хмельниччини

Сьогодні перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук побував у хмельницькому кінотеатрі WoodMaall, де відбувся прем’єрний показ документального фільму “Провідник “Волох” про діяльність ОУН-УПА на Хмельниччині. Творцями фільму стали працівники Хмельницького обласного літературного музею та туристично-краєзнавчого центру управління культури і туризму Дунаєвецької міської ради.

У документальній стрічці з ігровими елементами розповідається про керівника Дунаєвецького надрайонного проводу ОУН у 1943 – 1945 роках Петра Щербатого, який до війни працював учителем української мови й літератури у школі села Зеленче на Дунаєвеччині. Це село та сусідні Нестерівці й хутір Косилів і стали центром діяльності повстанців ОУН-УПА під керівництвом провідника «Волоха» проти німецьких і московських окупантів. Петро Щербатий під псевдо «Волох» загинув 14 лютого 1945 року поблизу села Іванків Скала-Подільського району Тернопільської області. Разом з бойовими побратимами похований у цьому населеному пункті.

Зйомки відбувалася на території Хмельницької та Тернопільської областей. Фільм створено на основі архівних матеріалів, спогадів родичів Петра Щербатого.

За словами режисера-постановника документального фільму Василя Горбатюка, фільм знімали за кошти благодійників від лютого цього року на півдні Хмельниччини, де діяли підрозділи УПА. Всі актори — самодіяльні аматори, переважно жителі сіл Дунаєвеччини, які глибоко перейнялися героїчною історією свого краю. Одяг та декорації для відтворення тих часів збирали з колекцій місцевих жителів.

Режисер і автор сценарію – Василь Горбатюк, т. в. о. директора Хмельницького обласного літературного музею. Режисер монтажу та оператор – Андрій Грищук. Композитор – Іван Пустовий. Продюсер та виконавець головної ролі – Ігор Хитрюк, керівник туристично-краєзнавчого центру управління культури і туризму Дунаєвецької міської ради.

Після перегляду документального фільму Володимир Гончарук подякував його творцям і зазначив, що протистояння з підступним московським окупантом триває кілька століть і продовжується в наш час. «Боротьба України за свою землю, мову та історію триває не лише на полі бою, а й на інших фронтах, в тому числі й ідеологічному.  Саме тому правдиві історії нашого народу, його героїчна боротьба, про що і йдеться в документальній стрічці, має формувати свідомість та силу духу справжніх патріотів Української Держави», – наголосив Володимир Володимирович.

За популяризацію героїчного минулого Поділля в часи визвольних змагань, участь у національному відродженні України Володимир Гончарук вручив Подяку Хмельницької обласної ради тимчасово виконуючому обов’язки директора Хмельницького обласного літературного музею, члену Національної спілки письменників України Василю Горбатюку.

За словами авторів фільму? після  сьогоднішнього прем’єрного показу в хмельницькому кінотеатрі фільм презентуватимуть в інших містах нашої області, наступна локація — Дунаївці. Після цього він з’явиться у відкритому доступі.

попередня статтяГромади запрошуються до участі у спеціальному проєкті «Енергія сонця для діточок»
наступна статтяУкраїнські малі та середні переробні підприємства можуть отримати грант на розвиток