Голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у засіданні Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад

Сьогодні, 3 червня, Президент України Володимир Зеленський відвідав Хмельниччину. Глава держави взяв участь у засіданні Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, яке провів заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко. Відбувся захід на території недобудованого Палацу спорту в Хмельницькому.

У засіданні Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад взяли участь голова облдержадміністрації Сергій Гамалій, голова обласної ради Віолета Лабазюк, представники місцевого самоврядування з усієї України.

Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України – це новостворений консультативно-дорадчий орган, який сприятиме завершенню реформи місцевого самоврядування та моніторитиме суспільно-політичні і соціально-економічні процеси, які відбуваються на регіональному та місцевому рівнях.

Конгрес складається з двох палат. Перша – місцева влада, голови територіальних громад та районних рад. Друга – голови облдержадміністрацій та обласних рад.

Президент під час виступу зазначив, що Конгрес є важливим майданчиком для взаємодії центральних органів влади та місцевих громад, який має допомогти у розв’язанні нагальних проблем регіонів.

Президент зауважив, що в Україні завершився перший етап реформи базового рівня місцевого самоврядування.

«Попереду – масштабна робота на регіональному й субрегіональному рівнях. Попереду непростий процес змін до Конституції України щодо адміністративно-територіального устрою, змін до українського законодавства про місцеве самоврядування, а також до Бюджетного кодексу України», – сказав Володимир Зеленський.

Він наголосив, що уважно стежить за процесами передачі громадам об’єктів комунальної власності. Президент акцентував увагу на важливості фінансової самостійності місцевих бюджетів та спроможності територіальних громад.

Конгрес місцевих та регіональних влад має стати потужним інструментом для розв’язання ключових проблем діяльності місцевого самоврядування, адже він об’єднує представників усіх ланок вертикалі виконавчої, законодавчої влади та місцевого самоврядування.

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зауважив, що уряд підготував декілька законопроектів, які передбачають збільшення обсягу Державного фонду регіонального розвитку.

Також триває робота над ухваленням проектів законів, що забезпечують умови для розвитку індустріальних парків та залучення приватних інвестицій.

Одна з тем, якій була приділена значна увага під час засідання, стосувалася підготовки регіонів до опалювального сезону. Володимир Зеленський висловився на підтримку пропозиції щодо списання боргів підприємств ТКЕ перед НАК «Нафтогаз України». Водночас Глава держави зазначив, що, відповідно до українського законодавства, ціни на газ мають бути ринковими.

«Проте держава як акціонер зверталася до НАК, і «Нафтогаз» запровадить енергетичні пакети, які за ціною були б найкращими чи не в усій Європі», – додав Президент.

Торкнулися учасники засідання й питання передачі професійно-технічних училищ у комунальну власність. Глава держави наголосив на необхідності передбачити більш гнучку систему переліку спеціальностей ПТУ з урахуванням потреб ринку праці та сприяти місцевим громадам у видачі освітніх ліцензій на необхідну кількість учнів ПТУ.

Також учасники заходу підтримали основні концептуальні положення реформи системи архітектурно-будівельного контролю, які передбачені відповідним законопроектом, що перебуває на розгляді у Верховній Раді.

Крім того, була розглянута низка організаційних питань. Так, учасники засідання обрали головою Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад мера Львова Андрія Садового. Його заступниками були обрані міський голова Житомира Сергій Сухомлин та міський голова Дніпра Борис Філатов.

Андрій Садовий запропонував запровадити ротаційний принцип та випробувальний термін, який був визначений для нього на шість місяців.

Також учасники засідання включили до складу президії Конгресу виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана, затвердили склад лічильної комісії й секретаріату засідання Палати та схвалили Регламент роботи Палати.

У рамках робочої поїздки Глава держави ознайомився з перебігом ремонтних робіт на автодорогах, які відновлюють у межах Національної програми «Велике будівництво».

Зокрема, Володимир Зеленський на місці оглянув реконструкцію автодороги державного значення Н-03 Житомир – Чернівці від Старокостянтинова до Хмельницького.

Виконання робіт на цій ділянці розпочато в березні 2021 року. Вже проведено підготовчі роботи, встановлено водопропускну трубу та прокладається дренаж.

Загальна вартість проекту – 321,6 млн грн. Завершити реконструкцію автодороги планують до кінця поточного року за умови фінансування в повному обсязі.

Також сьогодні в парламенті розглядається законопроект щодо впровадження автоматичного габаритно-вагового контролю на дорогах України. Під час ремонту ділянки дороги Н-03 запланована також реконструкція мосту через річку Бужок. Ремонтні роботи на цьому об’єкті розпочаті в березні.  Завершити реконструкцію мосту також планують до кінця року.

У 2021 році на Хмельниччині в межах програми «Велике будівництво» планується відремонтувати 207 км доріг, зокрема 41 км траси М-30 Стрий – Ізварине (включно з двома мостами) та 95 км автошляху Н-03 Житомир – Чернівці.

Під час робочої поїздки до Хмельницької області Президент Володимир Зеленський також проінспектував перебіг будівництва Палацу спорту в обласному центрі на вул. Прибузькій, який споруджується в межах Національної програми «Велике будівництво».

Наразі ступінь будівельної готовності об’єкта становить 51%. Завершуються роботи з улаштування покрівлі глядацької зали, відбувається утеплення фасаду фізкультурно-оздоровчої частини, облаштовують зовнішні інженерні мережі та систему вентиляції.

Палац спорту матиме 2,5 тисяч глядацьких місць з можливістю збільшення до 3,1 тис. Тут буде можливість проводити тренування та змагання, зокрема з волейболу, баскетболу, гандболу, футзалу тощо.

Поява нового Палацу спорту сприятиме заняттям фізичною культурою та спортом мешканців територіальних громад області, підготовці команд з ігрових видів спорту, дасть змогу проводити змагання міського, обласного та міжнародного рівнів (всі види єдиноборств, спортивні танці, масові заходи для учнівської, студентської молоді та дітей).

Цьогоріч в області у межах програми «Велике будівництво» заплановані ремонтні роботи на двох спортивних об’єктах, у трьох школах та дитячому садку.

Також в області облаштовують 10 приймальних відділень у лікарнях.

За матеріалами з Офіційного інтернет-представництва Президента України 

попередня статтяУ Кам’янці-Подільському  відбувся тренінг для освітян “Школа без булінгу”
наступна статтяВалентин Соколюк здійснив прийом громадян з особистих питань