Знайомство з Хмельниччиною: Маліївці – історико-культурний музей

Найкраща пора – цвітіння алеї перського бузку

Сьогодні Хмельниччина прийняла понад 100 000 людей, які, тікаючи від війни, знайшли тимчасові домівки в нашій області. І саме для них ми розпочинаємо знайомство з нашим Подільським краєм, краєм козацької слави та давніх українських традицій.

Село Маліївці – один із тих райських куточків, без яких картинка нашої благодатної Хмельниччини ніколи не буде повною.

Палац Орловських

Прекрасний кам’яний палац графів Орловських в оточенні старовинного парку з понад 200-річними деревами і мальовничої природи Подільських Товтр це ніби портал у ХІХ століття в епоху Романтизму.Тут хочеться прогулюватись парковими алеями, обійматися з велетенськими деревами, слухати багатоголосся птахів і віддаватися філософським роздумам.

Збудували резиденцією родини Орловських у 1788 році. В цьому палаці до 1914 року прожило чотири покоління графів Орловських. Палацово-парковий комплекс 18 сторіччя є пам’яткою садово-паркового мистецтва і спроєктований знаменитим датським ландшафтний архітектором Діонісієм Маклером.  

Нині в палаці діє комунальний заклад культури обласної ради Малієвецький обласний історико-культурний музей, тож можна у супроводі гіда пройтися його залами і підземеллями, побачити автентичні оздоблення і почути чимало цікавих історій про членів родини Орловських, серед яких були і справжні знаменитості.

Функціонування створеного рік тому обласною радою закладу сприяє популяризації, раціональному використанню та збереженню пам’яток архітектури національного значення, дає можливість розвивати нові туристичні локації, залучати інвестиції, гранти, підвищувати роль культури в регіоні, створити нові робочі місця.

За словами тимчасово виконуючої обов´язки директора музею Анастасії Донець, основними напрямками діяльності закладу є музейна сфера, мистецький простір, туризм, рекреація та реставрація. Популяризація пам’ятки дасть змогу збільшити кількість туристів, адже до цього часу пам’ятка в повному обсязі не була доступна для туристичного використання.

Багато цікавинок і довкола палацу: пам’ятка садово-паркового мистецтва національного значення «Малієвецький парк», старовинна водонапірна вежа, діючий фонтан «Левова паща», рукотворні озера, скельний монастир XI ст. і візитівка села – славнозвісний Малієвецький водоспад, один із найгарніших і найвідоміших в Україні. А у сусідньому селі Підлісний Мукарів вражає старовинний неоготичний костел з діючим органом.

А ще на території маєтку відроджують кінну культуру – Малієвецький музей став одним із центрів відродження історичної української породи поліських коней.

Сьогодні музей має напрямок історико-культурний, але заклад має все для того, аби стати заповідником. Наразі основне завдання – зберегти резиденцію Орловських та пам’ятку садово-паркового мистецтва національного значення «Малієвецький парк», розвивати науковий і туристичний напрямок.  

Хмельниччина має великий туристичний потенціал.
Запрошуємо усіх хмельничан та гостей нашої області ознайомитись з привабливими туристичними локаціями! 

Малієвецький водоспад
Парк і брама до палацового саду
Фонтан «Левова паща»
Атланти Малієвецького палацу
Неоготичний костел у с.Підлісний Мукарів
Поліські коні у маєтку Орловських
Водонапірна вежа
Епоха Романтизму в Маліївцях
попередня статтяГуманітарний штаб обласної ради вкотре отримав допомогу з дружньої Польщі
наступна стаття«Знайди рідних»: В Україні працює чат-бот для пошуку зниклих під час війни