“Микола Ярмаченко і сучасна інклюзивна освіта” (до 90-річчя від дня народження вченого)

У Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії 24 вересня 2018 року проведено Всеукраїнський науково-практичний семінар “МИКОЛА ДМИТРОВИЧ ЯРМАЧЕНКО І СУЧАСНА ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА” (до 90-річчя від дня народження вченого).

На сучасному етапі розвитку освіти в Україні згідно Закону «Про освіту» та Концепції нової української школи великого значення набуває інклюзивна освіта. Держава створює умови для осіб з особливими освітніми потребами для здобуття ними освіти на усіх її рівнях з урахуванням їхніх індивідуальних потреб, здібностей та інтересів. Важлива роль у розвитку інклюзивної освіти України належить М.Д.Ярмаченку. На семінарі розглянуто питання внеску Миколи Дмитровича Ярмаченка – першого президента Академії педагогічних наук України у розвиток вітчизняної інклюзивної освіти; інклюзивна освіта: порівняльний та історичний аспекти; психологічні засади інклюзивного навчання як механізм соціалізації особистості; технологія організації інклюзивного навчання: методичний та корекційний аспекти.З вітальним словом до учасників семінару звернулися:

Шоробура Інна Михайлівна – ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, дійсний член Академії наук вищої школи України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор педагогічних наук, професор;

Сисоєва Світлана Олександрівна – дійсний член НАПН України, академік-секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, Заслужений працівник освіти України, доктор педагогічних наук, професор.

На пленарному засіданні розкрито наукові засади впровадження інклюзивної освіти. Представлено практичний досвід організації інклюзивного середовища в закладах загальної середньої та дошкільної освіти Хмельниччини.

В рамках семінару організовано виставку науково-педагогічної літератури з проблем інклюзії.

У семінарі взяли участь науковці з 32 закладів вищої освіти, практичні працівники закладів загальної середньої та дошкільної освіти.

Усі учасники семінару були забезпечені програмою, збірником тез семінару та іменним сертифікатом.

попередня статтяДо уваги усіх зацікавлених! Обласний конкурс бізнес-проектів «Живи та працюй на Хмельниччині»
наступна статтяВідбулося п’яте засідання Робочої групи Комітету регіонів ЄС – Україна