«Можливості профтехосвіти Хмельниччини:  крок в успішне життя»

Під такою назвою відбулося засідання круглого столу, в якому взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, заступник начальника обласної військової адміністрації Володимир Юр´єв, заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак, директор департаменту освіти та науки облдержадміністрації Дарія Басюк, керівництво управління Державної служби якості освіти в області, обласного центру зайнятості, директори закладів професійної (професійно-технічної освіти регіону.

Проведення круглого столу дало старт тижню профтехосвіти Хмельниччини в рамках європейського року професійних навичок, у межах якого в установах профтехосвіти пройдуть різноманітні тематичні заходи.

На території області функціонує 26 закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Загальний контингент – близько 9,5 тисяч здобувачів освіти.

Вітаючи від імені керівництва та депутатського корпусу обласної ради представників професійно-технічної освіти, Валентин Соколюк зазначив, що профтехосвіта є одним з пріоритетів галузі освіти і тому, враховуючи реалії сьогодення та ринок праці, вона повинна трансформуватися.

«Концепцію трансформації професійної (професійно-технічної) освіти треба переглядати. У зв´язку з великою міграцією людей, релокацією підприємств, керівники повинні адаптувати нові професії до потреб ринку праці, обставин сьогодення. Переконаний, що круглий стіл покликаний привернути увагу до освітньої галузі, сприяти подальшому розвитку професійно-технічної освіти нашої області, реалізації нових проєктів та ініціатив», –  сказав Валентин Іванович.

На виконання законодавчих вимог здійснюються заходи з підготовки до передачі з державної власності у спільну власність територіальних громад Хмельницької  області цілісних майнових комплексів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Хмельницької області.

На сьогодні прийняті розпорядження Кабінету Міністрів України про передачу цілісних майнових комплексів 9-ти закладів професійної (професійно-технічної) освіти Хмельницької області у спільну власність територіальної громади Хмельницької області.

У закладах професійної (професійно-технічної) освіти області створено безпечні умови для навчання і роботи. Зокрема, були проведені роботи щодо облаштування об’єктів укриття. На початок нинішнього навчального року дозвіл на провадження освітньої діяльності  в очному режимі, враховуючи стан готовності об’єктів укриття та їх місткість, отримали всі заклади, що становить 100 % від загальної кількості. Наразі всі заклади функціонують у змішаному (очно-дистанційному) форматі.

За кошти обласного бюджету відбувається модернізація матеріально-технічної бази закладів освіти. Зокрема, було виділено кошти на облаштування місць перебування для внутрішньо переміщених осіб у гуртожитках закладів.

Про систему професійної (професійно-технічної) освіти області на сучасному етапі: проблеми та перспективи поінформувала директор Департаменту освіти та науки облдержадміністрації Дарія Басюк.

На засіданні круглого столу йшла мова про особливості професійного навчання дорослого населення у закладах професійної освіти в сучасних умовах, адаптацію випускників закладів професійної освіти в умовах виробництва, підготовку фахівців для оборонної промисловості, соціальне партнерство як запоруку якісної підготовки робітничих кадрів тощо.

За активне впровадження інноваційних технологій, високий професіоналізм, плідну роботу з підготовки кваліфікованих робітників, належну організацію волонтерської діяльності, участь у національному відродженні України, вагомий внесок у наближення перемоги та в рамках проведення Тижня професійної освіти Валентин Соколюк вручив Подяки обласної ради керівникам і педагогічним колективам професійної (професійно-технічної) освіти: директору Грицівського Вищого професійного училища № 38 Олександру Зарудзею, колективам державного навчального закладу «Хмельницький центр професійно-технічної освіти  сфери послуг» (директор  Євеліна Царьова), державного навчального закладу «вище професійне училище №11 м. мельницького» (директор  Василь Селізар), державного навчального закладу «ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти» (директор  Василь Мельник), вищого професійного училища № 36 с. Балин (директор  Руслан Смолінський) та Хмельницького професійного ліцею електроніки (директор – Росквас Анатолій Іванович).

Подяками Хмельницької обласної військової адміністрації також були відзначені інші очільники та колективи сфери профтехосвіти краю.