«Можливості профтехосвіти Хмельниччини:  крок в успішне життя»

Під такою назвою відбулося засідання круглого столу, в якому взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, заступник начальника обласної військової адміністрації Володимир Юр´єв, заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак, директор департаменту освіти та науки облдержадміністрації Дарія Басюк, керівництво управління Державної служби якості освіти в області, обласного центру зайнятості, директори закладів професійної (професійно-технічної освіти регіону.

Проведення круглого столу дало старт тижню профтехосвіти Хмельниччини в рамках європейського року професійних навичок, у межах якого в установах профтехосвіти пройдуть різноманітні тематичні заходи.

На території області функціонує 26 закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Загальний контингент – близько 9,5 тисяч здобувачів освіти.

Вітаючи від імені керівництва та депутатського корпусу обласної ради представників професійно-технічної освіти, Валентин Соколюк зазначив, що профтехосвіта є одним з пріоритетів галузі освіти і тому, враховуючи реалії сьогодення та ринок праці, вона повинна трансформуватися.

«Концепцію трансформації професійної (професійно-технічної) освіти треба переглядати. У зв´язку з великою міграцією людей, релокацією підприємств, керівники повинні адаптувати нові професії до потреб ринку праці, обставин сьогодення. Переконаний, що круглий стіл покликаний привернути увагу до освітньої галузі, сприяти подальшому розвитку професійно-технічної освіти нашої області, реалізації нових проєктів та ініціатив», –  сказав Валентин Іванович.

На виконання законодавчих вимог здійснюються заходи з підготовки до передачі з державної власності у спільну власність територіальних громад Хмельницької  області цілісних майнових комплексів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Хмельницької області.

На сьогодні прийняті розпорядження Кабінету Міністрів України про передачу цілісних майнових комплексів 9-ти закладів професійної (професійно-технічної) освіти Хмельницької області у спільну власність територіальної громади Хмельницької області.

У закладах професійної (професійно-технічної) освіти області створено безпечні умови для навчання і роботи. Зокрема, були проведені роботи щодо облаштування об’єктів укриття. На початок нинішнього навчального року дозвіл на провадження освітньої діяльності  в очному режимі, враховуючи стан готовності об’єктів укриття та їх місткість, отримали всі заклади, що становить 100 % від загальної кількості. Наразі всі заклади функціонують у змішаному (очно-дистанційному) форматі.

За кошти обласного бюджету відбувається модернізація матеріально-технічної бази закладів освіти. Зокрема, було виділено кошти на облаштування місць перебування для внутрішньо переміщених осіб у гуртожитках закладів.

Про систему професійної (професійно-технічної) освіти області на сучасному етапі: проблеми та перспективи поінформувала директор Департаменту освіти та науки облдержадміністрації Дарія Басюк.

На засіданні круглого столу йшла мова про особливості професійного навчання дорослого населення у закладах професійної освіти в сучасних умовах, адаптацію випускників закладів професійної освіти в умовах виробництва, підготовку фахівців для оборонної промисловості, соціальне партнерство як запоруку якісної підготовки робітничих кадрів тощо.

За активне впровадження інноваційних технологій, високий професіоналізм, плідну роботу з підготовки кваліфікованих робітників, належну організацію волонтерської діяльності, участь у національному відродженні України, вагомий внесок у наближення перемоги та в рамках проведення Тижня професійної освіти Валентин Соколюк вручив Подяки обласної ради керівникам і педагогічним колективам професійної (професійно-технічної) освіти: директору Грицівського Вищого професійного училища № 38 Олександру Зарудзею, колективам державного навчального закладу «Хмельницький центр професійно-технічної освіти  сфери послуг» (директор  Євеліна Царьова), державного навчального закладу «вище професійне училище №11 м. мельницького» (директор  Василь Селізар), державного навчального закладу «ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти» (директор  Василь Мельник), вищого професійного училища № 36 с. Балин (директор  Руслан Смолінський) та Хмельницького професійного ліцею електроніки (директор – Росквас Анатолій Іванович).

Подяками Хмельницької обласної військової адміністрації також були відзначені інші очільники та колективи сфери профтехосвіти краю.

 

 

 

 

 

 

попередня статтяІнформація для жителів області, будинки яких постраждали внаслідок суботньої нічної атаки рашистів
наступна статтяПідбито підсумки  І-го туру П’ятого ювілейного Всеукраїнського конкурсу естрадної пісні імені Миколи Мозгового