Петро Порошенко з робочою поїздкою відвідав Хмельницький

30 листопада Президент України Петро Порошенко з робочим візитом відвідав Хмельницький. Спільно з військовими капеланами та жителями обласного центру Глава держави  взяв участь у молитві у храмі «Всіх Святих землі Української» Української Православної Церкви Київського Патріархату. Президент привітав ветерана АТО Олександра Дармороса та його родину  з новосіллям; зустрівся з рідними одного із захоплених в російський полон українських моряків; поспілкувався з професорсько-викладацьким складом та студентським активом області та виступив  на Раді регіонального розвитку Хмельницької області.

Під час молитви у храмі «Всіх Святих землі Української» Української Православної Церкви Київського Патріархату глава держави закликав усіх українців молитися за захоплених росіянами в полон українських моряків та усіх полонених і ув’язнених в російських в’язницях. Президент після спільної молитви поспілкувався з місцевими мешканцями та ще раз наголосив на важливості для України рішення Вселенського Патріарха щодо надання Томосу про помісну автокефальну православну церкву і проведення Собору.

«Україна більше не буде мати церкву, яка керується з Москви. І в українських церквах не будуть більше молитися за російську владу і за російське воїнство, а будуть молитися за Україну і український народ – за його щастя, за волю. І дуже важливо, що Господь почув наші молитви», – зауважив він. Президент подякував мешканцям Хмельницька за підтримку єдиної церкви в Україні.

***

Президент Петро Порошенко відвідав ветерана АТО Олександра Дармороса та його родину під час робочої поїздки на Хмельниччину. Глава держави привітав героя та його родину з новосіллям. Він нагадав, що на попередній зустрічі з Олександром та дружиною прийняв запрошення завітати в гості до їх нового будинку.

Олександр Дарморос подякував Главі держави та відзначив допомогу місцевої влади і благодійників у ремонті та облаштуванні будинку.

У серпні 2018 року Олександр Дарморос придбав двоповерховий будинок за відповідною державною програмою. На момент придбання загальна готовність внутрішніх та зовнішніх ремонтних робіт у будинку становила 40 %. Протягом вересня-листопада 2018 року силами родини, волонтерів, друзів та за сприяння облдержадміністрації у будинку було завершено ремонтні роботи. Президент вручив родині подарунок.

У січні 2015 року Олександр Дарморос був мобілізований до лав Збройних Сил України та проходив службу у 8-му окремому полку спеціального призначення в м.Хмельницький. У березні 2016 року під час виконання бойового завдання в районі селища Золоте Луганської області в результаті підриву на міні отримав поранення, внаслідок якого втратив ногу та зір. Олександр перебував на лікуванні у США. Пройшов відбір для участі у 43-му Марафоні морської піхоти США у 2018 році.

***

Президент Петро Порошенко на Хмельниччині зустрівся з рідними одного із захоплених в російський полон українських моряків Сергія Цибізова. Петро Порошенко висловив слова підтримки рідним Сергія. Він наголосив, що Сергій та інші українські військові справжні герої. Президент особливо підкреслив, що вони діяли під час нападу російських військових у повній відповідності до вимог міжнародного законодавства.

Президент поінформував про заходи, які вживаються державою у питанні звільнення військовослужбовців. Він зазначив, що згідно міжнародного законодавства, українські воїни є військовополоненими.

Глава держави також запевнив, що постійно тримає на контролі це питання. Зокрема, надання всім військовополоненим морякам повної правової допомоги. Відповідні доручення Глава держави напередодні дав Міністерству закордонних справ.

Президент також дав доручення голові Хмельницької обласної державної адміністрації постійно підтримувати зв’язок із родиною Сергія Цибізова та надавати всю необхідну допомогу.

***

Президент Петро Порошенко переконаний, що саме якісна освіта молоді, її розвиток є тим фактором, який забезпечить розвиток держави, тому влада має докладати максимум зусиль для підтримки талановитої молоді та створення сприятливих умов для її роботи саме в Україні.
«Освіта, наука і інтелектуальне збагачення нації – це є той пріоритет нашої з вами політики», – сказав Глава держави під час зустрічі з професорсько-викладацьким складом та студентським активом Хмельницької області.

«У вас такі перспективи для освіти, яких точно не було у мого покоління…Інтернет зараз дає дистанційний доступ до різних університетів світу. Ми про це і мріяти навіть не могли», – розповів Президент.

«Коли стоять великі завдання – не бійтеся перемагати, не бійтеся змагатися. У вас є потенціал стати першими. Україна розраховує на ваші знання і на вашу готовність служити країні», – підкреслив Глава держави.

Саме задля надання якісних освітніх послуг в Україні і було здійснено реформу галузі, констатував Президент, адже саме реформування освіти відкриває можливості освітнього процесу для студентів і молодих дослідників. «Відкриваються двері зараз для програми підтримки, що фінансується ЄС, США, Канадою і багатьма іншими нашими партнерами. І вже тепер за оцінками 70 тисяч здібних молодих українців навчається за кордоном», – сказав він зазначивши, що є чимало прикладів успіху молодих українців в зарубіжних освітніх і наукових центрах.

Президент підкреслив, що боротьба за наше українське майбутнє – це один із вимірів нашого протистояння сьогодні, коли країна відстоює свою незалежність, територіальну цілісність і суверенітет. «А ви – молоді, креативні, патріотичні хлопці та дівчата є рушійною силою змін в країні. Не бійтеся ставити, як зараз Україна ставить перед собою, амбітні завдання», – закликав Глава держави.

***

Президент Петро Порошенко під час Ради регіонального розвитку на Хмельниччині наголосив, що регіональні влади мають підготувати плани розвитку територій на 2019-2021 роки і чітко визначити пріоритети.

«З урахуванням вже набутого досвіду нам необхідно посилити плановість і подолати непередбачуваність в реалізації політики розвитку регіонів. Тому зараз моє завдання, яке ставлю всій регіональній владі, зокрема й на Хмельниччині – розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки. І не просто розробити, а й почати обговорення цих планів з громадами», – підкреслив Глава держави.

Президент додав: «Бо це не просто якась стратегія згори, а починатися має з громади, де громада має визначити пріоритети і ми спільно проводити державницькі рішення по розвитку території».

За словами Президента, ці плани мають бути прийняті на рівні громад – кожна громада має визначити свої переваги, пріоритети і на їх основі в планах мають з’явитися першочергові об’єкти, які і будуть для всіх маркерами розвитку. Зокрема, Глава держави навів приклад з Хмельницьким аеропортом, це питання піднімали під час зустрічі зі студентами і його запитали, коли будуть виділені гроші на цей проект. Президент зауважив, що міська влада має ухвалити рішення не на словах і не під час розмов з виборцями, зробити будівництво Хмельницького аеропорту своїм пріоритетом і підтримати, в тому числі фінансово, а потім звернутись до Глави держави і Уряду з конкретною пропозицією щодо надання допомоги через Фонд регіонального розвитку. «Це буде спільне рішення і спільний результат. А коли як обіцяти – то ковдру на себе, а як робити – то нехай дядько робить, то нічого не побудуємо», – наголосив Президент.
«Наявність перспективних планів із затвердженими громадою проектами, механізмами фінансування в рази підвищить інвестиційні перспективи територій», – підкреслив Глава держави. За його словами, держава знайде можливість співфінансувати перші проекти, аби заохотити громади і показати правила гри. «Йдеться не про те, щоб знову поставити під контроль кошти місцевого самоврядування. Як тільки повернемося до цього, то все -децентралізації немає», – сказав він. Президент підкреслив, що необхідно діяти об’єднано, але кожен має виконувати свою роль як «чітко злагоджений механізм». Він додав, що держава надасть фінансову допомогу для реалізації особливо значимих проектів.

За матеріалами Офіційного інтернет-представництва Президента України

попередня статтяВідбулось письмове тестування кандидатів на посади керівників комунальних закладів освіти
наступна статтяВизначено лауреатів ІІ-го туру обласного мистецького конкурсу імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра»