Посол Швеції Мартін Хагстрьом відвідав Хмельниччину

Візит делегації такого високого рівня – важлива подія для нашої області. Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом відвідав обласний центр з метою обговорення поточного стану справ та перспектив подальшої співпраці в рамках шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації  в Україні». Зустріч з представниками дипломатичної місії Швеції відбулась за участі заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея, першого заступника голови обласної ради Неоніли Андрійчук, голови облдержадміністрації Олександра Корнійчука, директора Департаменту освіти і науки ОДА Олега Фасолі.

Під час робочої зустрічі з обласною владою посол Швеції в Україні висловив сподівання на подальшу успішну реалізацію реформ освітньої галузі та наголосив на важливості ефективного партнерства.

На думку  Неоніли Андрійчук, забезпечення якості освітніх послуг на основі створення ефективного управління мережею є одним з головних критеріїв, за якими суспільство буде оцінювати успішність реформ у країні.

«В кожній громаді до послуг освіти мають безпосереднє відношення не менше третини населення громади (діти,  їх  батьки,  вчителі),  освіта  складає  до  45%  видаткової  частини  місцевого  бюджету, діяльність  освітньої  мережі  забезпечує  постійною  роботою  до  25%  працездатного  населення громад, – зазначила посадовець. – Тому забезпечення якісними освітніми послугами дітей дошкільного та шкільного віку залишається одним з найбільш важливих завдань об’єднаних громад».

І саме надання допомоги в ефективному управлінні освітою ОТГ є головним  напрямком  діяльності  шведсько-українського  проекту «Підтримка децентралізації в  Україні».

 Після створення перших 159 громад в Україні, для напрацювання досвіду було обрано  5  пілотних  громад  Хмельницької  області.

Сьогодні на базі Дунаєвецької міської ради об’єднаної територіальної громади стартував тренінг для представників регіональних інститутів післядипломної педагогічної освіти на тему «Ефективне управління освітою в ОТГ». Впродовж трьох днів саме Дунаєвецька ОТГ буде ділитись досвідом реалізації успішних практик в сфері освіти з представниками інших областей України.

попередня статтяВасиля Горбатюка визначено переможцем конкурсу на посаду директора Хмельницького обласного літературного музею
наступна стаття26 квітня – річниця Чорнобильської трагедії