Про здобутки міжрегіональної співпраці говорили на засіданні робочої групи Комітету регіонів ЄС-Україна з питань децентралізації у Брюсселі

13 лютого у Брюсселі відбулося шосте засідання робочої групи Комітету регіонів ЄС-Україна з питань децентралізації, де обговорили підсумки впровадження ініціативи та подальші плани.

У засіданні  під головуванням Маркку Марккула, заступника Президента Комітету регіонів ЄС та В’ячеслава Негоди, першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України взяла делегація Хмельницької області на чолі з головою обласної ради Михайлом Загородним.

Пленарна частина та дебати відбувалися за участі представників Комітету регіонів ЄС, вітчизняних урядовців, міжнародних партнерів та представників ініціативи «Рівний рівному», серед яких п’ять європейських регіонів та п’ять українських, в тому числі Хмельниччина.

Сесія «Співпраця з Україною» була присвячена огляду результатів, досягнутих в рамках проекту «Рівний рівному». Місто Раквере (Естонія) та Веселівська ОТГ (Запорізька область), м. Зарасай (Литва) та Чемеровецька ОТГ (Хмельниччина), Великопольський регіон (Польща) та Харківська область, м. Барлебен (Німеччина) та Широківська ОТГ (Запорізька область), регіон Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина) та Хмельницька область поділилися результатами співпраці. Вони також дискутували про розбудову спроможності українських місцевих та регіональних влад завдяки співробітництву з ЄС на засадах «Рівний рівному».

Українські громади спільно з європейськими партнерами працювали над розвитком освітньо-культурного простору, енергоефективності, малого та середнього підприємництва, туризму і розвитком сільської місцевості. Навчальні поїздки, стажування, експертна підтримка у визначенні конкретних проектів та подальшій їх реалізації – основні складові двосторонньої співпраці. Результатами залишилися задоволені обидві сторони.

«Завдяки спільним проектам, ми зможемо розширити європейські кордони та зміцнити позиції ЄС, поширити демократичні цінності та найкращі європейські практики. У спільній роботі з Комітетом регіонів ЄС ми хочемо приділяти більшу увагу обміну передовим досвідом у сфері місцевого та регіонального розвитку та розбудові територіальної співпраці», – сказав В’ячеслав Негода.

За його словами, в Україні активно розвиваються інструменти міжмуніципального співробітництва. Вже 1262 територіальних громади використовують цей інструмент, уклавши більше 300 договорів про співпрацю. Це говорить про те, що українські громади намагаються використовувати сучасні методи та засоби співпраці, вирішувати проблемні питання.

У той же час, як наголосив перший заступник Міністра, Україна прагне розширяти можливості практичної реалізації найкращого світового досвіду.

«Завдяки децентралізації шляхом добровільного об’єднання створено 878 громад, які мають повноваження, ресурси і активних жителів, що прагнуть якомога ефективніше використовувати потенціал та налагоджувати зв’язки з європейськими партнерами. Зміцнення місцевої демократії та створення громадянського суспільства сприятиме реалізації реформ в країнах-партнерах. Перед нами стоїть багато викликів, але неможливо побудувати сильну та процвітаючу державу без спроможного місцевого самоврядування і шлях децентралізації влади та проведення відповідної реформи за українським досвідом є одним із найефективніших. Для реалізації завдань необхідно максимально активно використати ті знання та ресурси, які мають наші країни», – додав В’ячеслав Негода.

Перший заступник Міністра висловив вдячність європейським та українським учасникам ініціативи «Рівний рівному», а також Програмі U-LEAD, яка підтримала спільну ініціативу України та Комітету регіонів ЄС та дала старт новим важливим проектам.

Він також висловив побажання запровадити ініціативу «Рівний рівному» на постійній основі.

Як відомо, ініціатива «Рівний-рівному» розроблена в рамках Робочої групи «Комітет Регіонів-Україна». Вона спрямована на розвиток партнерських відносин між місцевими та регіональними органами влади ЄС та України, а також забезпечення обміну досвідом, що сприяє місцевому та регіональному розвитку.

Комітет Регіонів ЄС запропонував своїм членам та їх адміністраціям (місцевим та регіональним органам влади ЄС) висловити свою готовність співпрацювати з українськими колегами. Тому було обрано п’ять рівнозначних партнерів, що представляють два регіони України та два регіони ЄС, а також три муніципалітети – об’єднані територіальні громади – з України та три муніципалітети з країн-членів ЄС.

У межах пілотного проекту «Рівний-рівному» з підтримки децентралізації, протягом 2018 року відбувалася розбудова партнерства між п’ятьма місцевими та регіональними органами влади (2 облради та 3 ОТГ) і п’ятьма регіонами та муніципалітетами ЄС.

У рамках ініціативи у лютому 2018 року голови облрад та ОТГ провели презентації своїх регіонів та громад. Відбулося також підписання меморандумів про співпрацю та взаєморозуміння між учасниками проекту від України та Мінрегіоном і програмою «U-LEAD з Європою», яка забезпечує технічну та фінансову підтримку обраних українських партнерів у рамках цієї ініціативи.

У березні 2018 року делегація Хмельниччини презентувала в Брюсселі успіхи області в процесі децентралізації.

Протягом тижня у червні минулого року представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади різних рівнів перебували у Сабольч-Сатмар-Берег (Угорщина) з метою обміну досвідом.

попередня статтяЗапрошуємо до участі у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі бандурного мистецтва «Золоті струни»
наступна статтяБалансові комісії аналізують минулорічну діяльність комунальних закладів соціального захисту