Серпнева освітянська конференція дала старт новому навчальному року

Сьогодні, 29 серпня, на базі Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова за участі голови обласної ради Віолети Лабазюк, представників обласної військової адміністрації, Департаменту освіти і науки ОВА, керівників закладів середньої, професійно-технічної освіти та вищих навчальних закладів відбулася серпнева педагогічна конференція. Цей захід підсумував результати роботи у сфері освіти Хмельниччини у 2022-2023 навчальному році. Акцентовано особливу увагу на завданнях прийдешнього навчального року.

На сьогодні в області функціонують  544 заклади загальної середньої освіти та 672 заклади дошкільної освіти, де працюють справжні професіонали, які  формують світогляд молодої генерації суспільства.

Поряд з тим, освіта в Україні продовжує функціонувати та успішно долати усі труднощі в умовах воєнного стану.

«Вам довірено найвідповідальнішу місію – формувати нову особистість майбутнього України, навчати і виховувати наших дітей, – звернулася до присутніх педагогів голова обласної ради. – Другий рік поспіль ви докладаєте максимум зусиль для забезпечення безперебійного освітнього процесу. Ситуація з масовим переміщенням людей, які вже відчули всі жахи війни, змушує нас формувати нові підходи до освітніх процесів в умовах війни, аби зберегти право наших дітей на здобуття освіти. Воєнні дії стали ще одним поштовхом для зміни принципів викладацького процесу».

Віолета Лабазюк наголосила, що на першому плані була й залишається безпека дітей, їх здоров’я та життя. Створення безпечних умов для учасників освітнього процесу є першочерговим завдання органів управління освітою та керівників освітніх закладів. Маємо спільними зусиллями зробити все, аби заклади освіти Хмельниччини у новому навчальному році мали можливість проводити навчання в очному форматі.

«Керівництво обласної ради, депутати, яким люди делегували свою довіру і надії, сповна розуміють відповідальність за розвиток освіти в області, докладають усіх можливих зусиль для створення гідних умов для навчання та виховання дітей, учнів, студентів. Гарною новиною для освітян стало нещодавнє відновлення для територіальних громад парку шкільних автобусів. А підтвердженням вашої ефективної роботи є успішні результати учнів при складанні національного мультипредметного тесту з  кількох предметів. Буквально вчора у стінах Будинку рад я зі своїми заступниками відзначила найкращих – тих, хто отримав максимальну кількість балів з двох та трьох предметів»,заначила Віолета Олександрівна.

Посадовець висловила переконання, що поки діти навчаються, а захисники виборюють свободу на полі бою – в України велике майбутнє. Разом з тим, наразі перед усіма стоїть непросте, але надзвичайно важливе спільне завдання – й надалі забезпечувати якісний освітній процес в умовах війни в Україні.

За відданість обраній професії, вагомий особистий внесок у справу навчання і виховання молодого покоління, результативну роботу у всебічній підготовці учнів, заслуги в реалізації завдань національної політики в галузі освіти, активну громадянську позицію в умовах воєнного стану Віолета Лабазюк вручила Подяки обласної ради керівникам та педагогам освітніх закладів.

Від імені постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту учасників серпневої педагогічної конференції привітала заступник голови профільної комісії Світлана Павлишина, яка подякувала педагогам за ефективне забезпечення безперебійного освітнього процесу у всіх навчальних закладах області. За впровадження інновацій у системі професійно-технічної освіти Світлана Андріївна вручила керівникам професійно-технічної освіти відзнаки. Зокрема, Дипломом Гран-Прі та статуеткою лідера профтехосвіти нагороджено переможця чотирнадцятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти» 2023 Вище професійне училище №25 (директор – Олена Загіка).

Дипломами та золотими медалями зазначеної міжнародної виставки у номінації «Трансформація професійної освіти в умовах воєнного стану та перспективні напрями її оновлення для розбудови повоєнної економіки» були нагороджені Державний навчальний заклад «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» (директор – Євеліна Царьова), Вище професійне училище № 4 м. Хмельницький (директор – Сергій Михайлов) та Державний навчальний заклад «Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти (директор – Василь Мельник).

Позитивного настрою цьому робочому заходу додали виступи юних вихованців навчальних закладів.

попередня статтяРозпочався багатожанровий фестиваль-конкурс закладів культури територіальних громад області «СВіТ»
наступна статтяВ Староушицькій громаді відбувся ІІ Інвестиційний форум