У Хмельницькій обласній лікарні запрацював сучасний кабінет ендоваскулярної хірургії  

Сьогодні за участі голови обласної ради Віолети Лабазюк та виконуючого обов´язки начальника обласної військової адміністрації Сергія Тюріна в закладі обласної ради – комунальному некомерційному підприємстві «Хмельницька обласна лікарня» відбулося відкриття сучасного кабінету ендоваскулярної хірургії.

Наявність ангіографічного обладнання зробить можливим надання ендоваскулярної  діагностики, лікування та оперативні втручання пацієнтам з хворими судинами нижніх кінцівок, шиї, в тому числі з видалення тромбів з судин головного мозку при гострому мозковому інсульті. Сучасна методика лікування судин на даному обладнанні дозволяє здійснювати малоінвазивні оперативні втручання пацієнтам, після чого протягом одного-двох днів  вони повертаються до звичного життя, не відриваючись від буденних справ.

Як зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк, новітнє обладнання допоможе медикам надавати ще більш якісні та ефективні послуги пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями, яке займає одне з перших місць в світі по смертності. У свою чергу, завдяки сучасному устаткуванню висококваліфіковані фахівці обласної лікарні  працюватимуть над зменшенням статистики зі смертності населення, яке страждає на цю патологію.

Директор КНП «Хмельницька обласна лікарня» Яків Цуглевич зауважив, що на сьогоднішній день найбільш поширеною ендоваскулярною процедурою є діагностична ангіографія. Таке дослідження дозволяє виявити багато захворювань судин і внутрішніх органів, є обов’язковою при діагностиці серця, артерій ніг, печінки та інших органів.

Ендоваскулярна хірургія – це передовий напрям сучасної медицини, мета якого  проведення малотравматичних діагностичних і лікувальних оперативних втручань за допомогою спеціальних мініатюрних катетерних інструментів, які вводяться через точковий прокол артерії або вени в будь-який орган під контролем спеціальних рентгенодіагностичних систем (ангіографу).

Ці інструменти по судинах або інших шляхах можна підвести безпосередньо в хворобливу ділянку і виконати діагностичну чи лікувальну процедуру, яка часто замінює великі хірургічні операції. Введення катетера та інших інструментів здійснюється через невеликий прокол шкіри і не супроводжується розрізами. Тому ендоваскулярні втручання менш болючі і не викликають ускладнень, характерних для традиційних хірургічних втручань.

Система рентгенівська ангіографічна стаціонарна цифрова вартістю 8 млн 722,4  тис. грн  закуплена за кошти державного бюджету та отримана Хмельницькою обласною лікарнею за розподілом Міністерства охорони здоров´я України.

За рахунок коштів лікарні проведено ремонт приміщення вартістю 437,4 тис. грн, а також закуплено меблі, медичні меблі та медичний інструментарій на суму  404,3 тис гривень.

попередня статтяПрацівників ДСНС України в Хмельницькій області привітали з Днем Конституції
наступна статтяЗавершилась робота постійних комісій обласної ради