У Шепетівській громаді реалізовуватиметься проєкт «Сталеві магнолії»

У Шепетівській міській територіальній громаді запроваджується проєкт «Сталеві магнолії».

Його мета – навчити вимушених переселенок та жінок із родин військовослужбовців вирощувати квіти й основ підприємницької діяльності. Крім того, учасницям проєкту допомагатимуть відновити власне ментальне здоров’я.

Ідея створення проєкту виникла з метою відновлення напрямку квітникарства і тепличного квіткового господарства, що існував у Шепетівці раніше. Крім того, вирішили підтримати у складний для всієї України час жінок, які є внутрішньо переміщеними особами, й жінок із родин військовослужбовців. Окрім отриманих знань з вирощування рослин, учасниці проєкту працюватимуть над відновленням власного ментального здоров’я.

Проєкт реалізовує громадська організація “Агенція сталого розвитку “Астар” у рамках програми “U-LEAD з Європою” на базі комунального підприємства “Шепетівське ремонтно-експлуатаційне підприємство”.

Як зазначають у Шепетівській міській раді, для участі у проєкті відбирають 40 учасниць. Це дві групи по 20 людей, одна – «практики», інша – «підприємиці». Обидві групи будуть вивчати  основи квітникарської справи й ландшафтного дизайну, але група «підприємиці» ознайомиться з правилами ведення бізнесу. Акцент буде робитися на те, як розпочати власну справу у тепличному господарстві. Все навчання безоплатне.

Щоб стати учасником проєкту «Сталеві магнолії» потрібно зайти у соціальні мережі громадської організації «Агенції сталого розвитку «Астар» або Шепетівської міської ради, знайти оголошення і Google-форму, залишити свою заявку. Вона дуже проста, має одне мотиваційне питання. Крім того, потрібно позначити свій статус і очікувати на дзвінок адміністративної команди проєкту.

Конкурсний відбір  відбуватиметься до 17 квітня. Під час відбору будуть  дивитися на мотиваційну складову і на відповідність категорій: ВПО і жінки з родин військовослужбовців.

Для проєкту «Сталеві магнолії» залучатимуть експерти з квітникарської справи і ландшафтного дизайну. Окремо з учасницями буде працювати кваліфікований професійний психолог.

Навчання відбуватиметься відповідно до розробленої програми. Учасниці проєкту матимуть три навчальні дні на місяць. У перші четвер і п’ятницю місяця вивчатимуть квітникарську справу і ландшафтний дизайн. У другий четвер місяця відбуватимуться заняття з психологом з метою реабілітації, відновлення ментального здоров’я і покращення психофізіологічного стану.

Планується, що перші заняття відбудуться 2-3 травня.

Упродовж реалізації проєкту для учасників відбудуться екскурсії в одне із тепличних господарств Хмельницького або Кам’янця-Подільського. Такі екскурсії потрібні, щоб, крім навчальної частини, показати учасницям, як все можна реалізувати в ідеальному варіанті на практиці.

Триватиме проєкт до кінця серпня. Після завершення навчального плану кожна з учасниць отримає сертифікат.

За матеріалами Шепетівської міської ради

попередня статтяПослуги внутрішньо переміщеним громадянам від Державної служби зайнятості
наступна статтяВетерани та ветеранки можуть отримати знижки на квартплату та плату за комунальні послуги й опалення будинків