Відбувся обласний семінар для керівників сільських клубних закладів

27 та 28 березня за ініціативи Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва на базі Гуменецького Будинку культури проведено обласний семінар для директорів центральних будинків культури сільських територіальних громад області. У навчанні взяли участь 26 директорів центральних (базових) сільських клубних закладів Хмельниччини.

Привітати присутніх та побажати вдалого навчання завітали директор обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, заслужена артистка України Майя Онищук, Гуменецький сільський голова Інна Абдулкадирова та начальник відділу освіти, культури, спорту і туризму громади Маріанна Великохатько.

У ході спілкування з учасниками Інна Абдулкадирова акцентувала увагу на тому, що працівники культури мають бажання, знання та навички для відновлення творчого потенціалу культури, розробки та втілення нових творчих проєктів. Інна Григорівна поділилась успішним досвідом створення центрального Будинку культури громади.

Слухачі ознайомилися зі структурою закладів культури Гуменецької територіальної громади: публічною бібліотекою, музейною кімнатою, Центром дитячої та юнацької творчості.

Директор Гуменецького Будинку культури Тетяна Богданова презентувала діяльність закладу, який створює належні умови для залучення населення до участі в аматорських колективах, здійснює комплексні заходи з естетичного виховання населення, збереження нематеріальної культурної спадщини та розвитку народної творчості у територіальній громаді.

Професійно та яскраво продемонстрували свою діяльність аматори Гуменеччини: хор працівників культури, народний вокальний колектив «Гармонія»  Залісся Другого сільського Будинку культури, народний жіночий вокальний колектив «Подолянки» Гуменецького сільського Будинку культури, народний етно-гурт «Евфонія» Сахкамінського сільського клубу, народний оркестр духових інструментів «Дивограй» Думанівського сільського Будинку культури, народний аматорський колектив «Мальви» Пудловецького сільського Будинку культури, народний аматорський колектив «Заграва» Нігинського сільського клубу, народний фольклорний колектив «Криниченька» Супруньковецького сільського Будинку культури, тріо бандуристів у складі Вікторії Штифлюк, Віталіни Козак та Христини Маланчій, вокальне тріо у складі Дмитра Душніцького, Володимира Ричаківського та Андрія Децнеки.

У рамках заходу також було проведено патріотичний майстер-клас з писанкарства та з виготовлення весняних квітів Перемоги.

Всі присутні відзначили, що проведення подібних навчальних заходів значно активізує творчу та культурно-мистецьку діяльність у громадах. На таких навчальних заходах фахівці сільських закладів культури мають можливість не лише поділитись власним досвідом та отримати кваліфіковану пораду від працівників Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва.

попередня статтяУ Верховній Раді України зареєстровано законопроект, який спрощує процедуру отримання статусу ветерана війни
наступна стаття50 тисяч українців отримають додаткові виплати завдяки співпраці Мінсоцполітики з Норвезькою радою у справах біженців