Віолета Лабазюк: «Мешканці області матимуть більше шансів на одужання у боротьбі з онкозахворюваннями – у протипухлинному центрі запрацював сучасний лінійний прискорювач для проведення променевої терапії»

Сьогодні в історії комунального некомерційного підприємства – «Хмельницький протипухлинний центр» Хмельницької обласної ради відбулася довгоочікувана і знакова подія – розпочав роботу четвертий в Україні сучасний лінійний прискорювач для променевого лікування онкологічних захворювань. Подібне обладнання встановлено у Київському обласному онкодиспансері, Подільському регіональному Центрі онкології у м.Вінниця та Закарпатському онкодиспансері.

На урочистий захід завітали голова обласної ради Віолета Лабазюк, її заступники Володимир Гончарук та Тетяна Зеленко, голова обласної державної адміністрації Сергій Гамалій, народні депутати України Олена Копанчук, Микола Стефанчук, Володимир Ватрас, керівники депутатських фракції обласної ради, депутати обласної ради, заступниця директора Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Мирослава Децик, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Завроцький, керівництво та медичні працівники протипухлинного центру.

Презентацію лінійного прискорювача представила  Представник компанії постачальника обладнання «Протекс Солюшн Україна» – офіційного представника швейцарської компанії виробника «Варіан» у Україні Маргарита Альохіна.

Урочисто відкрили нове обладнання – лінійний  прискорювач та  дали старт роботі сучасного обладнання  голова обласної ради Віолета Лабазюк та голова облдержадміністрації Сергій Гамалій, після чого лікар-радіолог пояснила присутнім  принцип та порядок проведення процедури для пацієнта.

Під час свого вітального слова голова обласної ради зазначила: «Символічно, що саме сьогодні, у Всесвітній день боротьби проти раку, після кількох років копіткої та інтенсивної роботи ми запускаємо в дію перший в області лінійний прискорювач – сучасне медичне обладнання, яке так необхідне для променевого лікування онкологічних захворювань».

У нашій області, як і в Україні в цілому, питома вага причин смертності від онкологічних захворювань надзвичайно висока. Щорічно в області помирає з причин онкопатології близько 2,5 тисяч осіб. За рівнем смертності область також входить до десяти територій з найвищими рівнями смертності від онкопатології.

Хмельницький обласний протипухлинний центр – єдиний в області спеціалізований онкологічний заклад третинного рівня надання медичної допомоги, який давно підтвердив статус сучасного спеціалізованого закладу і знаходиться в п´ятірці кращих закладів держави.

На диспансерному обліку з приводу злоякісних новоутворень перебуває 34,4 тисяч пацієнтів, які потребують постійного спостереження, і при виявленні рецидиву захворювання – проведення спеціального, зокрема променевого лікування.

«Зважаючи на невтішну статистику, для обласної ради восьмого скликання  є пріоритетом надання висококваліфікованої спеціалізованої діагностично-лікувальної та консультативної допомоги хворим з онкологічними захворюваннями. Тому рішенням ради у 2021 році на придбання системи лінійного прискорювача з обласного  бюджету було виділено 33 мільйони гривень. Але ніякі кошти не можна ставити у співмірність зі здоров’ям, а тим паче життям, наших людей. Ми маємо пам’ятати, що сьогоднішня подія – це врятовані життя, це шанс для усіх, хто того потребує», – наголосила Віолета Лабазюк.

Як зазначив головний лікар Центру Вячеслав Мороз, вже за рік спеціалістами планується пролікувати на лінійному  прискорювачі  мінімум  1500-1800 пацієнтів, яким показана променева терапія,  що призведе до зниження смертності та збільшення тривалості життя  громадян,  особливо працездатного віку.

Протягом багатьох років променева терапія у протипухлинному центрі виконувалася на старому і небезпечному обладнанні. Тому, заклад вкрай потребував сучасного апарату. Із запуском у роботу лінійного прискорювача покращиться діяльність протипухлинного центру, який відповідає світовим стандартам і в якому тепер будуть всі можливості для проведення ефективного променевого лікування онкологічних пацієнтів.

Будівельно-ремонтні роботи зі встановлення лінійного прискорювача розпочалися у травні 2021 року, а вже 16 грудня того ж року було підписано акт введення об’єкта в експлуатацію.

Варто зазначити, що на реалізацію проекту «Технічне переоснащення лікувальних  кімнат для дистанційної  променевої терапії радіологічного відділення Хмельницького обласного протипухлинного центру потрібні були значні кошти.

Лише на проведення будівельно-ремонтних робіт, окрім спрямованого значного фінансового ресурсу обласного бюджету, було виділено з  Державного фонду регіонального розвитку понад 9,6 млн. гривень.

Окрім того, Хмельницький обласний протипухлинний центр залучив  27 млн грн власних коштів.

Подякувала Віолета Лабазюк депутатському корпусу обласної ради, керівництву протипухлинного та працівника центру, керівництву Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації за чітку та послідовну позицію у сприянні реалізації цього проекту.

«Незважаючи на усі виклики, обласна рада сприяла  і надалі сприятиме розвитку медичної галузі Хмельниччини, надаючи фінансову допомогу, насамперед, закладам охорони здоров´я обласної комунальної власності, впроваджуючи у їх практику  сучасне лікувально-діагностичне обладнання», – резюмувала голова обласної ради.

За належну організацію роботи щодо своєчасного введення в дію лінійного прискорювача у відділенні променевої терапії, натхненну працю, вагомий особистий внесок у виконання завдань, пов’язаних із реалізацією державної політики в галузі охорони здоров’я, високий професіоналізм, чуйність та милосердя Грамотою обласної ради та цінним подарунком Віолета Лабазюк нагородила медичних працівників  некомерційного підприємства «Хмельницький обласний протипухлинний центр»: завідувача, лікаря з променевої терапії відділення променевої терапії Галину Галку, лікаря з променевої терапії відділення променевої терапії Світлану Юрчишину, а Подякою обласної ради – інженера-радіолога з променевої підготовки хворих відділення променевої терапії Олександра Муляра та діловода адміністративно-управлінського підрозділу Світлану Яковлеву.

 

попередня стаття4 лютого – Всесвітній день боротьби проти раку
наступна статтяТоргова марка «Насолода» святкує 25-літній ювілей