Віолета Лабазюк: «Обласна рада зацікавлена у підтримці малого та середнього бізнесу»

Сьогодні на Хмельниччині в малому та середньому бізнесі здійснюють господарську діяльність більше 15 тисяч малих та середніх підприємств. Крім цього, в області нараховується 55 тисяч 436 працюючих суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб.

З метою привернення уваги до підприємницької ініціативи, сприяння подальшому розвитку малого та середнього бізнесу, реалізації нових проектів на теренах області, у приміщені Хмельницької торгово-промислової палати відбулося засідання круглого столу «Реалізація на регіональному рівні державної політики з питань фінансової підтримки підприємництва». У заході взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, її перший заступник Володимир Гончарук, перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Тюрін, директор Регіонального фонду підтримки підприємництва області Інна Бачинська, директор Хмельницької торгово-промислової палати Наталія Бєлякова, представники малого та середнього бізнесу.

Учасники круглого столу мали можливість обмінятися думками щодо подальшого розвитку підприємництва в нашій області.

Як наголосила голова обласної ради Віолета Лабазюк, підприємці відіграють важливу роль у соціально-економічному житті області. Разом з тим, кожен з підприємців на своєму шляху зустрічає чимало труднощів, серед яких недосконале законодавство, недобросовісна конкуренція, адміністративні та інші бар’єри, які доводиться долати. На даний час в контексті децентралізації, передбачається, що об’єднані територіальні громади, отримавши фінансові, майнові та земельні ресурси і повноваження, будуть спроможні вирішувати місцеві питання власними силами. Майбутня самодостатність громад залежить, у першу чергу, від позитивної економічної динаміки, їхнього розвитку: збільшення обсягів виробництва товарів та послуг, активізації місцевого підприємництва, реалізації інвестиційних та інноваційних проектів.

«Мале та середнє підприємництво має цілу низку специфічних економічних властивостей, які у своїй сукупності формують економічний потенціал сектору малого та середнього підприємництва. Сьогодні його суб’єкти продукують нові робочі місця, забезпечують податкові надходження до місцевих бюджетів, підтримують економіку нашої області та України загалом. Тому обласна рада зацікавлена у створенні сприятливих умов для подальшого розвитку підприємництва, забезпечення зайнятості населення, підвищення конкурентоспроможності продукції малих і середніх підприємств. Надзвичайно важливим залишається питання доступу до дешевих кредитних ресурсів», – сказала Віолета Лабазюк.

Під час засідання було проаналізовано механізми Програми розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області, яка діяла у попередніх роках щодо надання фінансово-кредитної підтримки суб’єктам підприємництва за рахунок коштів обласного бюеджту. Так, завдяки цьому механізму через Регіональний фонд підтримки підприємництва у 2019 році фінансову допомогу отримали на суму 3030 тис. гривень, а у 2020 р. – 2370 тис. грн.

У наступних роках передбачена фінансова підтримка суб’єктів малого та середнього бізнесу через Регіональний фонд підтримки підприємництва в області (спеціальний фонд) у наступних розмірах: у 2021 р. – 2650 тис. грн, у 2022 р. – 3000 тис. грн, у 2023 р. – 3000 тис. грн.

Також, передбачається новація: часткове відшкодування участі суб’єктів МСП у виставково-ярмаркових заходах у 2021 – 2023 рр. по 300 тис. грн щорічно.

Резюмуючи, Віолета Лабазюк зазначила, що вищезгадані положення будуть враховані обласною радою при напрацюванні проєкту нової Програми розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області на 2021-2023 роки, мета якої створення сприятливих умов для подальшого розвитку малого та середнього підприємництва, забезпечення зайнятості населення, підвищення конкурентоспроможності продукції.

попередня стаття18 лютого скликається четверта позачергова сесія обласної ради
наступна стаття25 лютого – круглий стіл «Нова редакція Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» через призму Європейської хартії місцевого самоврядування»