Визначено переможців обласного конкурсу журналістських робіт

27 листопада під головуванням заступника керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяни Зеленко відбулось засідання Конкурсної комісії з обласного конкурсу журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Хмельницької області.  Члени комісії, а це – депутати обласної ради, представники органів місцевого самоврядування Хмельниччини, громадської, медійної та експертної спільноти – проаналізували майже півсотні матеріалів, поданих на конкурс у чотирьох номінаціях: «Краща онлайн-публікація», «Краща публікація у друкованих ЗМІ», «Кращий радіоматеріал», «Краща телепрограма, сюжет».

 Проведення обласного конкурсу журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Хмельницької області цьогоріч проводиться вдруге.

Започаткований конкурс у минулому році рішенням 13 сесії Хмельницької обласної ради. Відповідно до Положення, конкурс проводиться з метою підвищення обізнаності населення Хмельницької області про переваги та здобутки реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, а також кращі практики, ініціативи й позитивні зрушення в розвитку громад через публікації, радіо- та телепрограми, розміщені у національних, регіональних та місцевих засобах масової інформації.

Члени Конкурсної комісії при аналізі поданих матеріалів визначали їх якісний рівень, ефективність робіт та системність подання інформації щодо позитивного досвіду впровадження реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, що дало змогу привернути увагу населення області й зацікавлених сторін до широкого спектру позитивних аспектів та прикладів розвитку громад області.

Відповідно до Положення у кожній з чотирьох номінацій визначаються по три переможці, які нагороджуються дипломами та грошовими преміями у розмірі відповідно до категорії: перша премія – 10 тис. грн, друга – 7 тис. грн, третя – 5 тис. гривень.

Цього року на конкурсну номінацію «Краща публікація у друкованих ЗМІ» було подано 18 робіт, на номінацію «Краща телепрограма, сюжет» – 7 робіт, на номінацію «Краща онлайн-публікація» – 6 робіт, на «Кращий радіоматеріал» – 5 робіт.

Враховуючи велику кількість робіт, представлених на номінацію «Краща публікація у друкованих ЗМІ», члени конкурсної комісії запропонували на кожне з призових місць визначати по два переможці. Ця пропозиція була підтримана членами комісії.

Отож, в номінації «Краща публікація у друкованих ЗМІ» серед вісімнадцяти претендентів переможцями визначено такі публікації – Віри Мальчук, матеріал «100 днів об’єднаної територіальної громади: місцеві аспекти та переваги», міськрайонна газета «Трудівник Полісся» (м. Славута) та Світлани Волкової матеріал «Розсошанська ОТГ: тут мрії об’єдналися з можливостями», редакція Хмельницької районної газети «Прибузька зоря».

Друге місце у цій номінації посіли Лариса Гнатишко з обласної громадсько-політичної газети «Подільські вісті» (м. Хмельницький) за матеріал «Справи вершити – не гаївки водити» та Михайло Цимбалюк з обласної щотижневої газети «АКТУАЛЬНО для подолян» (м. Хмельницький) за матеріал «Нова Ушиця: впевнені кроки  громади по рідній землі».

Третє місце розділили Надія Пакулько з всеукраїнської інформаційно-аналітичної газети «Молодь України» за матеріал «Сергій Когут: «Люди самі підказують ідеї, у яких є раціональне зерно» та Ольга Щеглова, обласна газета «Зоря Полтавщини» (м. Полтава), за матеріал «Успішні громади: гуртуймося разом, бо разом – не дме».

Серед семи відеоматеріалів у номінації «Краща телепрограма, сюжет» переможцем визнано Андрія Зайця, ПрАТ «Кам’янець-Подільська телерадіокомпанія» за матеріал «#Ініціатива – Реформа Децентралізації в Україні | Кам’янець-Подільський».

Друге місце посіла 15-хвилинна програма «Аграрний патруль»: Ганнопіль – село контрастів. Найбільш віддалене і колоритне село Славутчини» Ірини Поліщук, журналістки дочірнього підприємства «Дитяче телевізійне агентство» 33 канал.

Третє місце члени комісії заслужено віддали телепередачі журналістки ТОВ ТЦ «Ексклюзив» Тетяни Кукуріки «Новини громад».

У номінації «Краща онлайн-публікація» серед шести заявлених на конкурс публікацій одноголосно перше місце було віддано Олегу Шаповалову, редактору інформаційного сайту «АКТУАЛЬНО» за матеріал «Великий крок маленької громади».

Друге місце у цій номінації отримала Євгенія Соловська за розміщену публікацію «Олексій Крилов: «Складні системи можуть руйнуватись в одну мить» на інформаційному онлайн-виданні Vdalo.info (м.Кам’янець-Подільський).

Третє місце отримала публікація «Досвід регіонів»: у Хмельницькій області навчають соціальних перемовників задля запобігання злочинам» журналіста столичного інтернет-видання «Центр інформації про права людини» Миколи Іващенка (Мирного).

Розглянувши п’ять матеріалів-претендентів номінації «Кращий радіоматеріал», члени комісії одноголосно віддали перше місце кореспондентці філії ПАТ НСТУ «Хмельницька регіональна дирекція «Поділля-центр» Світлані Петровській за радіопрограму «Шляхи наповнення бюджетів ОТГ Хмельницької області». Друге місце – у Наталії Попович з Городоцького телерадіопресцентру за радіопрограму «Городоцька громада інвестує в молодь». Третє місце отримала радіопрограма Алли Коломеї «Як ОТГ вирішують питання ремонту доріг спільно із сільгоспвиробниками», яка вийшла в ефір у філії ПАТ НСТУ «Хмельницька регіональна дирекція «Поділля-центр».

Нагородження переможців конкурсу, відповідно до Положення, відбудеться до Дня місцевого самоврядування 7 грудня цього року в приміщенні Будинку рад.

У зв’язку з найширшим представленням на конкурс публікацій у ЗМІ Конкурсна комісія підтримала пропозицію щодо внесення змін до Положення про конкурс в частині збільшення числа переможців у цій номінації. Разом з тим, учасникам обласного конкурсу рекомендовано взяти участь в аналогічному всеукраїнському конкурсі журналістських робіт.

попередня статтяДо відома претендентів на посади керівників закладів середньої освіти, членів конкурсних комісій!
наступна статтяНові можливості для ОТГ щодо збільшення надходжень від використання землі