Знайомство з Хмельниччиною: Костел Пресвятого Серця Ісуса у місті Красилів

Католицький костел Серця Ісуса розташовано у самому центрі міста Красилів. Він є однією з головних архітектурних пам’яток громади з давньою і цікавою історією. Костел є осередком духовного життя, в якому відбуваються важливі для міста суспільні справи — благодійність, допомога потребуючим, духовна опіка.

Храм почали будувати 1820 року, а завершили – через 10 років. Це був мурований костел. Будівлю звели у класичному стилі, фасад прикрасили напівколонами. Кошти на будівництво надав військовий полковник Микола Сапєга. Наприкінці 19 століття костел відреставрували.

У 1921 році, за радянської влади, тодішнього настоятеля храму розстріляли більшовики, а будівлю перетворили на військовий склад. Під час Другої світової війни костел на півтора року відновив свою роботу, та 1947-го його знову закрили. 1961 року у храмі розташували дім піонерів.

1989 року парафіяни почали клопотати про відновлення костелу, богослужіння відбувались на храмових сходах. За рік єпископ освятив костел Серця Ісуса у Красилові. Відтоді тут почали працювати отці капуцини-францисканці (орден Братів Менших Капуцинів).

З 1990 до 2004 року вони ремонтували будівлю, а також збудували біля храму дім для проведення реколекцій. У 2000 році римо-католицька парафія відсвяткувала 10 років від часу освячення костелу.

Костел звели у класичному стилі. Це була кам’яна будівля, яка не мала зовнішнього декору, окрім напівколон на фасаді. У період радянської влади костел зазнав змін: зник руст першого поверху, дах змінив форму, до головного входу прибудували сходи. Зараз з обох боків від центрального входу встановлено дві кам’яні статуї. На костелі з’явився металевий хрест і дві невеликі скульптури, а у бокових стінах – вікна, прикрашені кольоровими мозаїками. Всередині храму розміщено дерев’яний іконостас.

У підготовці матеріалу використано інформацію з сайтів https://ua.igotoworld.com/,

https://itinery.com.ua/, https://travels.in.ua/ ,

https://castles.com.ua/, https://uk.wikipedia.org/

попередня статтяВічна пам’ять та слава Героям, які загинули за незалежність України!
наступна статтяУ Хмельницькому відбулася спільна міжконфесійна молитва за Україну