Медичні працівники відзначають професійне свято

Впродовж багатьох років у третю неділю червня відзначається День медичного працівника.

На Хмельниччині функціонує 103 лікарняних заклади, де працює майже 28-тисячний колектив медичних працівників, з них 4 тисячі 875 лікарів та близько 12 тисяч працівників середнього медичного персоналу та майже 5 тисяч молодшого персоналу.

З нагоди свята в обласній філармонії відбулися урочистості, в яких взяв участь голова обласної ради Михайло Загородний, керівництво облдержадміністрації та міста, представники медичних закладів районів та міст краю.

Керманич краю висловив усім медичним працівникам області  глибоку вдячність за відданість професії, за щоденну важку працю, за повернуте своїм пацієнтам здоров’я та життя.

«Ваша професія у всі часи була складною, благородною і шанованою серед людей. Охорона здоров’я кожного громадянина є головною складовою соціальної сфери держави та найважливішим чинником національної безпеки. І саме на вас, шановні медичні працівники, покладена відповідальність за збереження і зміцнення здоров’я кожного громадянина, усього українського суспільства. Серед вас є лікарі, завдяки кому медицина області відома далеко за її межами і мені приємно сьогодні відзначити, що потенціал медичної галузі області складають віддані своїй справі лікарі, висококваліфікований середній медичний персонал, котрі завжди пам’ятають, що їм довірено найцінніше – життя та здоров’я людей краю», – сказав Михайло Загородний.

Михайло Васильович запевнив учасників урочистостей, що влада області, у свою чергу, і надалі сприятиме тому, аби медичні заклади краю могли надавати якісну кваліфіковану допомогу пацієнтам.

Теплі слова очільник обласної ради адресував медичним працівникам, які свої професійні обов’язки виконували  під час подій на сході країни. Це високопрофесійна, сумлінна  та досвідчена медсестра анестезіології та інтенсивної терапії Кам′янець-Подільського перинатального центру Тетяна Шастків, прекрасна людину та матір трьох дітей, котра в перших хвилях мобілізації пішла допомагати пораненим у військовому медичному клінічному центрі Західного регіону м. Покровськ, молодша медсестра обласної психіатричної лікарні № 1 Кононенко Сергій, котрий понад рік прослужив у 128 бригаді танкового батальйону, виконував  важливі завдання із матеріального забезпечення, набув непростого досвіду гарячої війни на передовій, водій Кам′янець-Подільської станції екстреної медичної допомоги обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олексій Тюхтій, який брав участь у медичному та  немедичному супроводі нелегких робіт зі зведення інженерних фортифікаційних споруд у Донецькій області.

Михайло Загородний  зазначив, що питання медичного обслуговування населення є одним із пріоритетних і знаходиться в центрі уваги обласної ради.

Так, у минулому році видатки на охорону здоров’я в розрахунку на одного жителя області дещо зросли й склали 1 тисячу 363,5 гривень. У тому числі, на первинну медичну допомогу припало майже 220 грн, на вторинну – майже 632 гривень.

Обласна рада сприяє вирішенню найбільш важливих питань в охороні здоров’я області. У 2016 році освоєні кошти обласного бюджету на закупівлю ліків з вмістом інсуліну на суму майже 35 млн. грн, медикаментів для онкохворих на суму 11 млн. грн, інших медикаментів, дороговартісного обладнання, виробів медичного призначення на суму 83 млн. гривень.

Проведені видатки на зубопротезування 270 учасників АТО в обласній стоматполіклініці на суму 740 тис. грн, закуплено медичного обладнання та апаратури в обласний госпіталь ветеранів війни на суму понад 1,5 млн. грн, в обласний онкодиспансер придбане сучасне ендоскопічне обладнання, маммографічну систему з біопсійною приставкою, проведено перезарядку джерела іонізуючого опромінення на суму 11 млн. 915 тис. гривень.

Біля 14 млн. грн з обласного бюджету було освоєно на проведення капітальних ремонтів та реконструкцій в обласних медичних закладах – онкологічному та протитуберкульозному диспансерах, інфекційній лікарні, центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, госпіталі ветеранів війни.

Крім того, значні кошти були виділені з обласного та місцевих бюджетів на проведення капітальних ремонтів та реконструкцій у центральних районних та міських лікарнях. Зокрема, у Волочиській, Кам’янець-Подільській, Дунаєвецькій, Білогірській, Летичівській, Красилівській, Старокостянтинівській, Ізяславській, Хмельницькій ЦРЛ, Кам’янець-Подільських міській лікарні та поліклініці.

За рахунок місцевих бюджетів та залучених коштів поліпшувалась матеріально-технічна база центрів первинної медико-санітарної допомоги, сільських лікарських амбулаторій, ФАПів.

Як зазначив Михайло Загородний, 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, відкрито відремонтоване відділення дитячої кардіоревматології з ліжками ендокринології в обласній дитячій лікарні, на що виділено майже 1,5 млн. гривень. Загалом за останні півроку на обласну дитячу лікарню виділено 4,4 млн. грн та ще 10 млн. грн зарезервовані в обласному бюджеті на початок будівництва нового корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні.

Основним пріоритетом медичної галузі області, за словами керманича області, й надалі залишатиметься покращення стану закладів охорони здоров’я, в першу чергу обласних. Всього на цей рік передбачені капітальні видатки в сумі майже 53 млн. грн, з них 15 млн. грн передбачені на початок будівництва корпусу обласної дитячої лікарні та реконструкцію обласного кардіологічного диспансеру.

Також виділені кошти для ряду медичних закладів обласної комунальної власності, зокрема, на закупівлю медичного обладнання, капітальний ремонт відділень, проведення заходів з енергозбереження тощо.

«Запевнюю вас, що керівництво, депутати Хмельницької обласної ради  робитимуть усе від нас залежне, щоб медицина у нашому краї розвивалася, а громадяни могли отримати своєчасну і якісну допомогу», – сказав на завершення свого виступу очільник облради.

З нагоди професійного свята кращих працівників медичної галузі Михайло Загородний нагородив Грамотами обласної ради та цінними подарунками.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поля позначені (*) зірочкою обов'язкові для заповнення

Зверніть увага! Закон України Про звернення громадян.

×

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: