У Хмельницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка “Німецька спадщина в історії України”

У Хмельницькому обласному художньому музеї до Днів Європи відкрилася виставка “Німецька спадщина в історії України”.

Виставка творів німецьких художників України стала можливою завдяки унікальному 18-річному проєкту «Зустріч поколінь» (2006-2024) – семінарів-пленерів та експедицій німецьких митців України за фінансової підтримки Федерального Міністерства внутрішніх справ, будівництва та регіонального розвитку Німеччини через Благодійний Фонд «Товариство Розвитку», м. Одеса.

Цей проєкт об’єднав різні покоління художників з багатьох куточків нашої країни і дав можливість молодим аматорам і метрам доторкнутися до витоків стародавніх культур, що мешкали на території сучасної України. Ідейною натхненницею і керівницею проєкту є Ангеліна Шардт, Президентка Асоціації німців України, членкиня Президії Ради німців України.

У Хмельницькому виставка творів етнічних німців проводиться вже не вперше. У грудні 2014 – січні 2015 в Хмельницькому обласному художньому музеї експонувалось 76 творів представників творчих спільнот громад німців в Україні. За роки реалізації проєкту виставки творів українсько-німецьких художників були з успіхом проведені також в Миколаєві, Херсоні, Одесі, Запоріжжі, Мелітополі, Дніпрі, Донецьку, Івано-Франківську, Чернівцях, Харкові, Білій Церкві, Києві, Мукачеві, Чинадієво, Львові, Тернополі, Високопіллі, Друскінінкаї (Литва), Берліні (у Посольстві України у ФРН).

До уваги відвідувачів представлені роботи Гаррі Вільгельмовича Руффа з Донеччини, якого прийнято вважати одним з найкращих художників України німецького походження. Цикл картин «Кірхи України», над яким він працює з 2014 року за підтримки Ради німців України і Лютеранського кафедрального собору Святого Павла, присвячені 500-річчю Реформації. Руфф – заслужений художник України, кавалер ордена ІІІ ступеня «За заслуги перед Вітчизною». У серпні 2005 року отримав почесну відзнаку «За заслуги перед містом», у березні 2006 року художнику присвоєно звання «Почесний громадянин міста Макіївки». У 2015 році у Брюсселі (Бельгія) Гаррі Руфф був прийнятий до Міжнародного союзу художників за мир і відзначений нагородою Європарламенту «Золотий пензель світу». У найближчих планах Гаррі Руффа — підготувати роботу «За мир», присвячену воєнним діям на Сході України.

Роботи письменниці та художниці, членкині Спілки письменників України з Білої Церкви Галини Вікторівни Невінчаної-Мартін – цикл картин «Меноніти Запоріжжя» та «Серпень 41-го. Депортація німців». В її романі «Зерна і жорна» (2010) показано страхіття сталінських таборів і беззахисність людей перед репресивною системою.

Твори Віктора Семернєва (заслуженого художника України, м. Миколаїв), Тетяни Юшко (м. Євпаторія), Оксани Метзгер (м. Мукачево), Наталії Рибар (м. Мукачево), Станіслава Вагнера (м. Полтава) та інших художників багаторічного проєкту «Зустріч поколінь» засвідчують багатогранність художньої проблематики та стилістичне різноманіття експонентів.

Німецька громада представлена творами художника-аматора Петра Алєксєєва.

Експозиція виставки та представлена література дає змогу долучитись до історичного та сучасного творчого доробку німецьких митців України, мистецтва і культури Німеччини загалом, а також підіймає іміджеву політику німецької меншини в Україні та самоідентифікацію народу.

Організатори виставки:

ГО Миколаївський обласний Центр німецької культури

ГО Товариство німців Хмельниччини – Відергебурт

За матеріалами Хмельницького обласного художнього музею

попередня статтяДокументальний фільм подільського кінорежисера підкорює світ
наступна статтяПам’ятні гравертони вручили колективам комунальних підприємств