Юннати, учні з батьками і педагоги Хмельниччини – переможці заочного Всеукраїнського родинного конкурсу “Український коровай”

  Нещодавно Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України підвів підсумки заочного Всеукраїнського родинного конкурсу «Український коровай», який проводився у рамках святкування 100-річчя позашкільної освіти в Україні та з метою сприяння процесу виховання дітей і молоді на національно-патріотичних засадах, прищеплення шани й поваги до хліба і людей, причетних до його створення, а також задля збереження й популяризації родинних традицій, родинного хліба, який гуртує та примирює рід.

Основним завданням Конкурсу є створення умов для самореалізації талановитих і обдарованих дітей та молоді, залучення їх до активної пізнавальної, наукової й трудової діяльності, сприяння збереженню родинних звичаїв любити та шанувати хліб, підтримка сімейних традицій, де окрасою свята є хліб.

У Конкурсі взяли участь понад 300 учасників: родинні колективи, учні та учнівські колективи закладів позашкільної і загальної середньої освіти різних регіонів України та м. Києва. На огляд широкого загалу були представлені різноманітні творчі роботи, які відповідають визначенню «коровай» і «обрядовий хліб» та є зразками як традиційних, так і осучаснених кулінарних виробів. В представлених на розгляд журі роботах поєдналися національні художні традиції з елементами творчого мислення сучасних майстрів.

Оргкомітет і журі Конкурсу відзначили високий естетичний рівень виконання конкурсних робіт, традиційність, символіку, регіональні особливості виготовлення короваїв; дуже відповідальне ставлення до висвітлення теми за співучасті старшого покоління, родин. Серед кращих були й конкурсні роботи, що надійшли від учасників з Хмельницької області, зокрема з Новоушиччини.

Неповторно красивий і запашний коровай юннатів Хмельниччини, майстерно витворений Олександрою Коваль, колишньою вільховецькою юннаткою зі школи знаменитого подільського педагога-новатора Ф.С.Бацури, і презентований нею на конкурсну виставку в м. Київ у Народний Музей Хліба імені Любові Манорик Національного ЕНЦУМ, вподобала німецька делегація.  У той же день, цей коровай разом з обрядовим хлібом з Хмельниччини став дарунком українських урядовців і був доставлений у київську амбасаду Німеччини, а німецькі дипломати, яким він дуже сподобався, відвезли його на свою історичну батьківщину, де він нині й експонується.

Згідно з підсумками журі, за активну участь у пошуково-дослідницькій діяльності з питань пізнання джерел і процесу виготовлення українського короваю, творчу самореалізацію й наполегливість, велику повагу до живих духовних традицій нашого народу та сприяння вихованню добрих родинних цінностей нагороджені Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України юннати з батьками і педагоги – переможці заочного Всеукраїнського родинного конкурсу «Український коровай» з Хмельницької області.

За I місце:   – Олена Григораш, 1990 р.н., керівник учнівського об’єднання «Паросток надії» Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів імені педагога-натураліста Федора Степановича Бацури Новоушицького району та директор цієї школи Шевченко Ігор Іванович, за творчу роботу «Коровай» (99 балів); – Ольга Юзвенко, 43 роки і Юзвенко Анна, 11 років, учениця 5 класу Шепетівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. М. Островського та Наталія Голенко, вчитель біології та основ здоров’я цієї школи, за творчу роботу «Весільний коровай» (98 балів).

За ІІ місце   – Ольга Лахай; Назар Лахай, 8 років, учень 3-В класу Шепетівського НВК № 3 у складі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  ім. Н. Рибака та ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою» і вчитель початкових класів цього НВК Анастасія Караван, за творчу роботу «Подільський коровай» (88 балів).

                           За матеріалами ХОЕНЦУМ

попередня статтяВолодимир Гройсман перевірив стан виконання дорожніх ремонтних робіт на Хмельниччині
наступна статтяЩасливого дитинства!!!