14 жовтня – День захисника України

       У всі часи захищати рідну землю було справою честі та гідності мужніх людей, дійсних патріотів своєї країни, святим обов’язком кожного громадянина. Відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка, 14 жовтня в свято Покрови Пресвятої Богородиці, відзначається і День захисника України.

      Сьогодні відбулось урочисте покладання квітів до Стели пам’яті героїв Небесної сотні та учасників неоголошеної війни на сході України за участю заступника голови обласної ради Валерія Лескова, заступника голови облдержадміністрації Володимира Кальніченка, Хмельницького міського голови Олександра Симчишина, керівників силових та правоохоронних відомств, представників політичних партій, громадських організацій, духовенства, мешканців обласного центру.

      Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували найвідданіших борців за незалежність та свободу України.

Довідка

       День захисника України призначений на свято Покрови недарма. Як відомо, в українській традиції Покрова тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів: згідно літописів князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері. Тому велика кількість православних церков, побудованих в княжі і козацькі часи присвячувалися цьому святу. Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі, а 14 жовтня одним з найважливіших днів для козаків – тоді вони проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана. У 20 столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія. Саме тому днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови.

попередня статтяПостійні комісії облради продовжують свою роботу
наступна статтяПривітання голови обласної ради Михайла Загородного з Днем захисника України