15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та 32-а річниця виведення радянських військ з Афганістану

Шановні воїни-інтернаціоналісти!

У ці дні ми вшановуємо учасників бойових дій на території інших держав. Ми віддаємо шану тим солдатам і офіцерам, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов’язок у горах Афганістану, пустелях Іраку, при врегулюванні конфлікту в Югославії та в інших гарячих точках світу.

Цю дату було обрано не випадково – 32 роки тому останній радянський солдат покинув далеку землю Афганістану. Війна у чужій країні, яка тривала майже десять років, залишила гіркий слід у долях тисяч наших співвітчизників.

Усі вони виконували військовий обов’язок, ставши засобом реалізації чужої політичної авантюри, яку розв’язали керівники колишнього СРСР.

160 тисяч українців були на цій війні, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а близько 3 тисяч наших земляків – не повернулися до своїх рідних домівок.  Серед них – і наші земляки. Сто дев’ять юних подолян заплатили життям за інтереси чужої країни. Двоє пропали безвісти. Ще 27 загиблих відстоювали інтереси Сирії, Куби, Єгипту, Чехословаччини, Югославії та інших країн світу.

Ми низько схиляємо голови перед  світлою пам’яттю загиблих.

Більшість із вас і сьогодні в строю. Ваша мужність додає сили духу захисникам територіальної цілісності нашої держави на сході країни. Ваш бойовий гарт, як ніколи, потрібен і в ці нелегкі для України дні, бо люди, обпалені війною, особливо гостро відчувають такі важливі цінності, як мир і злагода.

         Шановні воїни-інтернаціоналісти!

Дозвольте мені від імені обласної ради, від себе особисто привітати усіх вас з річницею виведення  військ з Республіки Афганістан та з Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав!

Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, сімейного благополуччя, мирного блакитного неба над головою!

Прийміть щиру подяку за вашу громадянську мужність, патріотизм, високе почуття інтернаціонального обов’язку та трудові досягнення на благо рідної Хмельниччини.

         З повагою Віолета ЛАБАЗЮК, голова обласної ради