24 лютого 2022 року. Найважчий день новітньої історії України

Десять років українці ведуть війну зі своїм споконвічним ворогом – рашистською ордою.

730 днів повномасштабного вторгнення росії в Україну, днів жорстокості, звірств, насильства та руйнувань.

Загроза об’єднала українців. Національна єдність стала основою успішного спротиву. Наступ військ рф вдалося зупинити завдяки спільним зусиллям українців, які стали на захист держави ціною свого життя та здоров’я.

Сьогодні в обласному центрі з метою вшанування наших героїчних захисників та усіх, хто чинить спротив агресору, відбулися заходи за участю представників обласної і міської  влад, військових та силових структур, духовенства та громадськості.

Під час виступу голова обласної ради Віолета Лабазюк сказала: «24 лютого 2022 року чорним кольором увійде в історію України. 730 днів героїчного протистояння нашої держави проти агресора та терориста-окупанта, два роки український народ демонструє всьому цивілізованому світу своє прагнення мати вільну, незалежну та суверенну Україну. Мільйони загублених життів, сотні тисяч загиблих героїв, сотні військовополонених… Страшні часи проживає наша Україна. Але, як заповідав нам великий Кобзар: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!». Слава кожному Герою, який в цю хвилину боронить нашу державу, відстоює її кордони, відвойовує її території. Слава кожному українцю, який щоденною працею робить внесок у наближення Української Перемоги. Вічна пам’ять усім, хто загинув за Україну!».

Священнослужителі та усі присутні помолилися за Героїв, які віддали життя у боротьбі за свободу і незалежність, та всіх жертв цієї жорстокої війни проти України, а також за усіх наших військових, які сьогодні боронять рідну землю.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих захисників та мирних жителів, які стали жертвами агресії.

Сьогодні особливо важливо аби світ не втрачав віри в Україну, підтримував її й надалі задля зміцнення, зокрема у військово-технічній сфері, посиленні санкцій проти росії, конфіскації її заморожених активів та їх передачі нашій державі з метою забезпечення перемоги України у війні за збереження панування демократії у світі, у війні світла проти темряви.

Саме тому у ці дні по всьому світу під лозунгом – «Вірте в Україну! Дійте заради демократії!» проходять маніфестації та мітинги, присвячені сумній для України даті – другій річниці від початку повномасштабного вторгнення Росії. Аби зупинити росію –  світ має об’єднатися.

Ці два роки були роками стійкості, мужності, витримки та єдності. Попереду ще чимало тривожних днів та ночей. Але ми й надалі будемо боротися, доки не звільнимо від окупанта останній сантиметр української землі.

Ми й надалі маємо залишатися консолідованими задля найзаповітнішої нашої мрії та спільного бажання – Перемоги. І вона обов’язково прийде на українську землю, як найважливіше свято в історії нашої нескореної країни. Бо надто високу ціну ми за неї платимо. Свідченням цьому є жовто-синє море прапорів на могилах наших захисників.

попередня статтяВічна пам’ять та слава Героям, які загинули за незалежність України!
наступна статтяЗнайомство з Хмельниччиною: Дзеленці. Палац графині Залевської