26 листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодоморів

26 листопада 2022 року Україна вшановує пам’ять жертв Голодоморів?.

Цьогорічне гасло – «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо».

До цієї дати Хмельницький обласний краєзнавчий музей підготував та розмістив у приміщенні Хмельницької обласної ради виставку, приурочену цим трагічним подіям.

За підрахунками істориків від штучно організованого голоду 1932-1933 рр. кількість жертв сягнула понад 10 мільйонів осіб. Це чверть населення нинішньої України. Близько 81% загиблих були українцями, 4,5% – росіянами, 1,4% – євреями та 1,1% – поляками. Щохвилини вмирало 17 людей, щогодини – близько тисячі, щодоби йшли з життя 25 тисяч наших співвітчизників. Лише у Хмельницькій, тоді ще Кам’янець-Подільській, області за цей період від голодомору померло близько 35-ти тисяч осіб. Найбільше постраждали мешканці Кам’янець-Подільського, Полонського, Старокостянтинівського, Старосинявського, Проскурівського (зараз – Хмельницького) та Шепетівського районів (старого поділу) нашої області.

28 листопада 2006 року набув чинності Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні». Він офіційно визнає Голодомор актом геноциду українського народу.

23 жовтня 2008 року опубліковано резолюцію Європейського парламенту щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору – штучного голоду в Україні 1932-1933 років. Його названо «жахливим злочином проти народу України та людяності». Документ також містить посилання на Конвенцію ООН про геноцид.

попередня статтяСьогодні – Міжнародний день боротьби з насильством проти жінок
наступна статтяУ рамках всеукраїнської онлайн-наради обговорено актуальні питання діяльності обласних рад