29 років тому Верховна Рада України затвердила державним прапором синьо-жовтий стяг

А 28 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила державним прапором України синьо-жовтий стяг. Саме цього дня ВРУ народні депутати України прийняли історичну постанову №192 “Про Державний прапор України”.

 У цій постанові депутати офіційно затвердили синьо-жовтий прапор України як символ нової незалежної країни. Це рішення було ухвалене після гострих дискусій народних депутатів і під тиском громадськості, адже формування Україною дипломатичних відносин змушувало якнайшвидше ухвалити рішення про національні атрибути держави.
За даними Українського кризового медіа-центру, історія сучасного українського прапора починається ще з 22 квітня 1848 року. Над Львівською ратушею українці Королівства Галичини та Володимирії вивісили свій національний стяг. А вже після 1905 року синьо-жовтий стяг почали здіймати і на території Наддніпрянської України.
В історії новітньої України наш рідний прапор став символом боротьби за визволення, символом єднання, брендом України у світі. Сьогодні він впізнаваний усіма народами світу.
попередня статтяДекларування – 2021: що потрібно знати
наступна статтяОперативна інформація про поширення COVID-19 в Хмельницькій області